• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

    Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Ne İş Yapar?

Yazalım

Yazalım bakalım
Moderatör
5 Mayıs 2021
484
32
497
İstanbul
İŞKUR iş ve meslek danışmanı görevi kurum bünyesinde iş arayanlara uygun iş bulmaktır. İŞKUR, devlet kurumu olup iş arayanlar için uygun istihdamın yaratılması için faaliyet göstermektedir. Kurum içinde iş arayanlara uygun olan işlerin bulunması, yönlendirilmesi ya da istihdam alanlarının belirlenmesi gibi durumlar da iş ve meslek danışmanları tarafından yapılmaktadır.

İş ve meslek danışmanı bu kapsamda memur olarak çalışmakta ve memuriyet imkânlarından yararlanmaktadır. Sadece İŞKUR kapsamında çalışabilen iş ve meslek danışmanlarının başka kurumlarda çalışma olanağı bulunmamaktadır. İş ve meslek danışmanları aynı zamanda sadece iş arayanlara iş bulmakla değil, güncel olarak istihdam gereken alanların tespit edilmesi açısından da görevlidir. Piyasaların kontrolü ve istihdam yaratılacak olan alanların belirlenmesi de iş tanımı içinde yer almaktadır.

İş bulmuş olan kimseler de olası sorunlarında iş ve meslek danışmaları tarafından yönlendirilmekte, sorunlarının çözülmesini sağlayabilmektedir.
 
Top