• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

John Cheever - Elmalar Diyarı

Newyork Mezarlığı

Cesur Yeni Dünya
Yönetici
23 Mart 2021
327
1.005
images (30).jpeg

Elmalar Diyarı

Elmalar Diyarı’ndaki kahramanlar, tıpkı bundan önceki Cheever öykülerinde olduğu gibi, küçük dünyalarında yaşamaya devam ediyor. Kimi saf, kimi eski kafalı, kimi alabildiğine şaşkın...
Başlarına garip mi garip, olmayacak haller geliyor. Nezakete, genel ahlaka, sağduyuya, hatta gerçeğin ta kendisine bile mesafe alıyor, güvenmemeyi öğreniyorlar. Afallıyor, tökezliyor, sarsılıyor ama yaşamaya devam ediyorlar.

Amerikan edebiyatının klasiklerinden John Cheever’ın öyküleri basılır basılmaz çoksatar oldu ve yazar 1979’da Pulitzer Ödülü'ne layık görüldü. Elmalar Diyarı, Roza Hakmen çevirisiyle Cheever'ın toplu öykülerinin son cildi olarak dizideki yerini alıyor.

Newyork Mezarlığı

Cesur Yeni Dünya
Yönetici
23 Mart 2021
327
1.005
Güzel, macera dolu bir kitaba benziyor. John Ceever'ı çok okuyan biri olduğumu söyleyemem ama, 'Elmalar Diyarı'nı listeme aldım.
Tanıtım için teşekkürler Newyork Mezarlığı 😊
Rica ederim @Candan; Ahmet Ümit'in de okunmasını tavsiye ettiği yazarlardandır. Okunmasında fayda var sanıyorum. 😊

Çok Okunan Konular