• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

    Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

Kadına Şiddet Nasıl Önlenir?

Yeni Üye (2)

Azimli üye
Tam Üye
4 Nisan 2021
154
366
Bir üst klasör
Kadına şiddet ülkemizin en büyük sorunlarından biri. Her gün en az 1 kadın, erkeklerin işlediği cinayetlere kurban gidiyor. Kadına şiddeti önlemek için birçok şey söylense de, başta İstanbul Sözleşmesi'nden çıkmamız olmak üzere bu şiddete yol açan birçok etken de var.

Kadına şiddet nasıl önlenebilir? Sizce cezalar yeterli mi? Emniyet Genel Müdürlüğü'nün başlattığı ve bence çok iyi bir uygulama olan KADES uzun vadede kadın cinayetleri için çözüm olur mu? Kadın cinayetleri ülke sıralaması son zamanlarda neden bu kadar yükseldi?
 
H

Hannibal

Misafir
Kadına şiddet, toplum biliciyle önlenir, o da şuan bizim toplumumuzda maalesef yok.Dini anlamda da sorun olan bir konudur bu.Meallerde kadının " dövülebileceği " yazarken ve buna inanan toplum çoğunluğu varken, hangi yasayla engellenecek bu?

Kadını seks aracı, köle, erkeğin yardımcısı, evinin kadını...vb. gören zihniyetten ne beklenebilir ki?
 

Unicorn

Üye
Tam Üye
29 Mart 2021
82
216
Ne gariptir ki Canan Kaftancıoğlu, erkeklerle ön safta cenaze namazı kıldığı için dini değerlerimiz yıpranıyor diye ortalığı ayağa kaldıranlar ülkenin bütün değerlerini yerle yeksan etmiş olanlar aynı zamanda.
Kim ne derse desin ataerkil bir din anlayışı hakim bu ülkede kadına şiddetin temelinde bu yatıyor, bu anlayış değişmedikçe ne kadına ne çoluk çocuğa şiddet önlenemez bu ülkede,
 
H

Hannibal

Misafir
Bu kadınlarda fazla oluyor ha...Tanrı bile önce Adem'i yaratmış, bakmış Adem'in canı sıkılıyor, onun kaburga kemiğinden Havva'yı yaratmış, ne konuşup duruyorlar.
 

Çok Okunan Konular

Top