• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

    Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

Kobi Danışmanı Nedir? Şartları Nedir?

Yazalım

Yazalım bakalım
Moderatör
5 Mayıs 2021
403
12
482
İstanbul
Yüksek çözüm üretme yeteneğinize güveniyorsanız ve kobi danışmanı olmaya karar verdiyseniz doğru yere geldiniz. Bu makalemizde; kobi danışmanı nasıl olunur, şartları nelerdir? hakkında detaylı bilgileri sizler için derledik.

kobi-danismani.jpg

Kobi Danışmanı Nedir?​

Kobi danışmanı nedir? Küçük ve gelişmekte olan işletmeler için gerekli analizleri yaparak pazar yerleri bulur ve yükselişe geçmeniz adına tavsiyelerde bulunur. Tabii bunlar ile sınırlı kalmadan karşılaşacağınız herhangi bir problem için, sürekli olarak çözümler üreterek problemin giderilmesini sağlar. Her ne kadar kolay gibi görünse de bu meslekde de zorluklar kendini göstermektedir. Peki nasıl aşamalardan geçer?
  • Mevcut durum analizi: İşletmenizin durumunu belirleyerek, nasıl yol izleneceğini belirler.
  • Faliyet yapısı raporu: İşletmenizin yıl sonuna kadar mali açıdan giriş ve çıkışlarını belirten rapordur
  • Mali yapı raporu: İşletmenizin gelirinin nereden geldiğini ve ne tür borçlarının olduğunu gösteren rapordur.
  • Pazarlama faliyet raporu: Nerelerde faliyet de olduğunuzu gösteren rapor
  • Risk analizi: yapılan çalışmalarda ne gibi problemlerle karşı, karşıya gelebileceğinizi gösteren analizler hazırlar.
  • Kaynak planlaması: işletmenizin gelir kaynaklarını arttırmak için planlar hazırlanır.
  • Hizmet sonu raporu: Danışman tüm süreç boyunca yaptığı raporlar ve analizler ile size verdiği tavsiyelerin ne kadar sonuç getirdiğini gösteren rapordur.

Kobi Danışmanı Nasıl Olunur?​

Uzun süredir Kobi danışmanı nasıl olunur? sorusunu sorduğunuzu duyar gibiyiz. Kobi danışmanı olmak için; Öncelikli olarak kurslarına katılmanız gerekmektedir. ilçenizde veya ilinizde bulunan İşkur veya Kosgeb ofislerine giderek başvuruda bulunabilir ve ne zaman olduğuna dair bilgilere erişebilirsiniz. Başvurduğunuzda size gerekli yönlendirmeleri yapacaklardır.

Kobi Danışmanı Olmanın Şartları Nelerdir?​

Her meslek de belirli şartlar olduğundan dolayı, akıla takılan genel sorulardan bir tanesi de kobi danışmanı olmanın şartları nelerdir? Ancak kobi danışmanı olmak için herhangi bir ön koşul istenmemektedir.

Kobi Danışmanları; özel sektör, kamu daireleri ve şahsına ait ofis açarak işlerini yürütebilme haklarına sahiplerdir. Bu makalemizde kobi danışmanı nasıl olunur, şartları nelerdir? sorularını sizler için yanıtladık.
 
Top