• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

    Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

Kokoreç Kaç Kalori?

Yazalım

Yazalım bakalım
Moderatör
5 Mayıs 2021
459
25
492
İstanbul
Kokoreç kalori olarak zengin bir besindir. Fast - food sayılabilecek bir gıda olan kokoreç, içeriği yoğun hayvansal yağ nedeniyle çok sağlıklı bir besin olarak nitelenmemektedir. Özellikle kalp ve damar hastalığı olanların, dikkatli tüketmesinde fayda vardır. Peki, ekmek arası kokoreç kaç kalori?Yarım Ekmek Kokoreç Kalori?​

Yarım ekmek kokoreç kalori olarak yaklaşık 500 - 550 kalori arasındadır. Bunun yaklaşık 250 kalorisi ekmekten gelmektedir.

Çeyrek Kokoreç Kaç Kalori?​

Çeyrek ekmek kokoreç kalori olarak ise, 250 - 280 kalori arasındadır. Bunun yaklaşık 125 kalorisi ekmekten gelmektedir.

Ekmeksiz Kokoreç Kaç Kalori?​

Ekmeksiz kokoreç kalori olarak, gramajına bağlı olarak değişmektedir. 100 gramlık bir porsiyon, yaklaşık olarak 180 - 200 kalori arasındadır. Buna, kokoreçe garnitür olarak eklenen domates, biber ve baharatlar dahildir.

kokorec-kac-kalori.jpg

Kokoreç Faydaları​

Kokoreçin faydaları, sakatat grubundan bir gıda olduğu için, çok sevilir ve serotonin hormonu yükselmesine neden olur. Bu, en büyük faydalarından biridir. Peki, kokoreçin faydaları nelerdir?  • Lezzetli bir yiyecek olduğu için serotonin salgılatır, mutlu eder,
  • Alerjiye iyi gelir,
  • Bağırsakları çalıştırır.
Her gıdada olduğu gibi, fazla tüketildiğinde kokoreçin zararları da olduğunu unutmayın ve kararında tüketmeye özen gösterin.
 

Çok Okunan Konular

Top