• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

    Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

Korona Virüsten Korunmanın Etkili Yolları Nelerdir?

joker

Merhaba 8. Gün
Tam Üye
24 Mart 2021
126
324
Mersin
1) Teknolojik HİJYEN

Özellikle "Televizyonu Kapatın" . Beyin gerçek ve hayali ayırt edemez. Sürekli korona virüsün size bulaşacağını dinlerseniz, bulaşır. Evet doğru duydunuz sadece dinlediğiniz için, sürekli telkinler sonrası bilinç altınız öylesine ele geçirilmiş olur ki o virüse yakalanırsınız. Hatta TV'de size kalkıp bu virüs karşısında nasıl hastalanacağınız sonrasında yoğun bakıma düşeceğiniz söylenirse tıpkı aynı aşamaları yaşar ve sonuca doğru hızla ilerlerseniz. Oda ısısı hep aynı kalmasına rağmen, sürekli sesli olarak odanın ısısının, aşama aşama düştüğünün telkin edilmesinin nihayetinde, donarak ölen adam üzerinde denenen deneyi bir inceleyin derim!

2) Ana Haber Kaynaklarına MESAFE

Size korona ile ilgili ne kadar olumsuz haberi pompalayan haber kaynağı varsa onlara karşı mesafeli olun. Buna insanlar da dahil. Onun yerine, keyifli bir film açın, kitap okuyun, güneşli havalarda mis gibi nefes egzersizleri ile yürüyüş yapın, vakit buldukça dışarı çıkın, içinizdeki korkuyu bir kenara bırakıp dilediğinizce alışveriş yapın. eve getirdiklerinizi hunharca yıkayıp paklamayın, zira bağışıklık sisteminin en kestirme çöküşü aşırı hijyendir, o beden floranızın oluşması için gerekli olan bakterileri de katlediyorsunuz değilse, şu panik havasından bir çıkın.

3) Uzak Durmanız Gereken MASKE(ler)

Artık algıların biraz olsun açılması gerekiyor. Dışarı hava almak için çıktığımız anlarda burnunuz ve ağzınız tamamen kapalı iken nasıl oksijen alabilirsiniz. Oksijen alamadan nasıl beden ve zihin sağlığınızı koruyabilirsiniz. Her şey bi yana o maskenin psikolojik baskısı? Modern tıbbın kuruluş amacı asla insanların daha sağlıklı olması için değil, sadece sömürmek, oyalamak ve kendi gizli ajandalarını gerçekleştirmek amacıyla aldatmak için kurgulandı. "İlaç Sektörü" diye bir gerçek var. Bu denli hayati önem taşıyan bir yapı, ne diye devlet kontrolünde değil de, özel sektörün elinde, hiç düşündünüz mü?
Sözde aşı yapılırken, aşı yapılan insanlara belgeler imzalatılıyor; hiç bir sorumluluk kabul etmediklerine dair. Hiç bir sorumluluk kabul edilmiyerek insan aşı ile kaderine terk edilebiliyorken, aşısız neden kendi kaderine terk edilmiyor? Sokağa çıkma yasağı kaldırılarak neden kaderine terk edilmiyor, kısıtlamaların kalktığı, maske zorunluluğun kalktığı ve hatta sosyal mesafe kuralının kalktığı süreçte neden kendi kaderine terk edilmiyor? Hepiniz yerine ben cevap vereyim; aşı haricindeki diğer bütün süreçler insanları henüz testleri tamamlanmamış aşıya doğru sürüklemek için avcının dar kapanından başkası değil. Baskıla, hipnotize düzeyde tekrar et, kaçınılmaz sonuca mecbur kıl.

Birazcık düşünmek hepimize iyi gelecek ;)
 

Gri

Lahmacun
Yönetici
23 Mart 2021
564
1
2.064
39
İstanbul, Çanakkale
dipsizforum.com
Pandemi gibi zamana karşı yarışılan bir süreçte, her aşı olanın aynı zamanda bir istatistik kaynağı olması normal, eğer fırsat bulabilirsem, Rus aşısı için gönüllü olmayı istiyorum mesela.

Öte yandan, maskenin zararlı olduğuna dair yazılıp çizilenler safsata bile değil; Hindistan'da pandeminin ulaştığı boyut ve kara propagandanın o ülkeyi ne hale getirdiği ortada. Orada da maske ve aşı karşıtlığı vardı, şimdi günde binlerce ölü, yüzbinlerce vaka ile başa çıkmaya çalışıyorlar.
 

Çok Okunan Konular

Top