• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

La Roche Posay Hayvan Deneyi Yapıyor Mu?

Erel Alkan

Üye
Üye
21 Nisan 2021
33
75
www.sosyologer.com
La Roche Posay markası da diğer kozmetik markaları gibi hayvanlar üzerinde deney yapmaktadır. Birçok insan kozmetik markalarının hayvanlar üzerinde deney yaptığını bilmez, bu yüzden dolayı da kullanıma devam eder. Ancak, şu gerçektir ki; kozmetik markalarının çoğu hayvanlar üzerinde deney yapmaktadır. Bu konu hakkında bilinçli olmakta fayda var.

Cevap
Bir de merak ettiğim bir konu var bu gibi ürünlerin üzerinde yazan vegetable ya da vegan kullanıma uygundur gibi ifadeleri ürünün hayvanlar üzerinde deney yapmadığının göstergesi olarak ele alıyorlar ama bana göre vejeteryan ya da veganlar için hayvansal içermediğini gösteren ifadeler bunlar, o konuda kafam karışık doğrusu.
Yanlış bilgi vermek istemiyorum ama bildiğim kadarıyla veganizm sadece hayvan eti yemeyi değil, aynı zamanda hayvanlara yapılan her türlü kötü muameleyi de reddettiğinden, vegan uyumlu ürünler aynı zamanda hayvan deneyleri yapılmamış ürünler oluyor / olabilir.

Yakida

From bay
Yönetici
23 Mart 2021
1.109
2
2.693
Bursa
Bir de merak ettiğim bir konu var bu gibi ürünlerin üzerinde yazan vegetable ya da vegan kullanıma uygundur gibi ifadeleri ürünün hayvanlar üzerinde deney yapmadığının göstergesi olarak ele alıyorlar ama bana göre vejeteryan ya da veganlar için hayvansal içermediğini gösteren ifadeler bunlar, o konuda kafam karışık doğrusu.

Gri

Lahmacun
Yönetici
23 Mart 2021
564
2
2.070
39
İstanbul, Çanakkale
dipsizforum.com
Yanlış bilgi vermek istemiyorum ama bildiğim kadarıyla veganizm sadece hayvan eti yemeyi değil, aynı zamanda hayvanlara yapılan her türlü kötü muameleyi de reddettiğinden, vegan uyumlu ürünler aynı zamanda hayvan deneyleri yapılmamış ürünler oluyor / olabilir.

Cevap

Yakida

From bay
Yönetici
23 Mart 2021
1.109
2
2.693
Bursa
Evet bak işte o yüzden kafam karışıyormuş, çünkü ben veganı sadece et değil süt yumurta gibi bütün hayvani yan ürünleri de tüketmeyen insanlar için kullanılıyor diye biliyordum şimdi oldu o zaman.

Çok Okunan Konular