• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

Masa Tenisi Kaç Sayıda Biter?

Cevap
Masa tenisi bir set, 11 sayıda biter. Masa tenisinde toplam 3 set vardır. Her sette 11 sayıyı bulan, o seti kazanmış sayılır.

Bir sette 10 -10 gibi bir beraberlik söz konusu olduğunda, set uzar ve taraflardan biri iki farklı kazanıncaya kadar sürer.

Yazalım

Yazalım bakalım
Moderatör
5 Mayıs 2021
361
12
461
İstanbul
Masa tenisi bir set, 11 sayıda biter. Masa tenisinde toplam 3 set vardır. Her sette 11 sayıyı bulan, o seti kazanmış sayılır.

Bir sette 10 -10 gibi bir beraberlik söz konusu olduğunda, set uzar ve taraflardan biri iki farklı kazanıncaya kadar sürer.

Cevap

Tatar

Carpe diem
Deneyimli Üye
27 Mart 2021
252
879

Merhaba gençlik dönemlerimizde 21 sayı 3 set olarak oynuyorduk bu oyun kuralı ne zaman değişti yoksa biz kafamıza göremi oynuyormuşuk? Bununla alakalı yazı bulamadım...

Yazalım

Yazalım bakalım
Moderatör
5 Mayıs 2021
361
12
461
İstanbul
Merhaba gençlik dönemlerimizde 21 sayı 3 set olarak oynuyorduk bu oyun kuralı ne zaman değişti yoksa biz kafamıza göremi oynuyormuşuk? Bununla alakalı yazı bulamadım...
Hayır siz doğru hatırlıyorsunuz, yabancı kaynaklardan araştırdım ben de. 2001'e kadar dediğiniz gibi 21 sayı üzerinden oynanıyormuş ama ITTF (Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu) o tarihten sonra 11 sayı olarak belirlemiş:

Game score changed from 21 to 11 points World Championships held in Osaka, Japan. Total triumph for China for the third time, winning all of the seven gold medals

Tatar

Carpe diem
Deneyimli Üye
27 Mart 2021
252
879
Hayır siz doğru hatırlıyorsunuz, yabancı kaynaklardan araştırdım ben de. 2001'e kadar dediğiniz gibi 21 sayı üzerinden oynanıyormuş ama ITTF (Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu) o tarihten sonra 11 sayı olarak belirlemiş:

Teşekkürler @Yazalım 🙋