• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

    Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

Mıknatıs Gümüşü Çeker Mi?

Yazalım

Yazalım bakalım
Moderatör
5 Mayıs 2021
484
32
497
İstanbul
Mıknatıs gümüşü çeker mi 2021 yılında çok sorulan sorulardan biri. Gümüş, manyetik değeri çok düşük bir metal olduğundan, mıknatıs gümüşü çekmez. Mıknatısın gümüşü çekmiyor oluşu, sahte veya ayarı düşük gümüşü tespit etmekte kullanılan bir yöntemdir.

Gümüş, periyodik tabloda Ag simgesiyle gösterilen, Latincesi Argentum olan bir elementtir. Atom numarası 47, atom ağırlığı 107,87 gramdır. Gümüş, tıpkı altın ve bakır gibi, manyetik değeri çok düşük bir madendir. Dolayısı ile, altın bakır gümüşü mıknatıs çeker mi sorusunun cevabı, hayır çekmez şeklindedir.

Mıknatıs gümüşü çeker mi ve benzer sayısız içeriğimizden haberdar olmak için 3 saniyelik kayıt işlemi ile sitemize hemen kayıt olun ve sürprizleri kaçırmayın! Dilerseniz, konulara kayıt olmadan da aşağıdaki kutuya yazarak cevap gönderebilirsiniz!

Sahte Gümüş Nasıl Anlaşılır?​

Sahte gümüş anlama yöntemlerinden biri de, mıknatıs yaklaştırmaktır. Gerçek gümüş mıknatıs özelliğine sahip olmadığı için, eğer elinizdeki metali mıknatıs çekiyorsa, o gümüş değildir veya ayarı düşüktür. İçine başka madde karıştırılan gümüşün mıknatıs tarafından çekildiği sıkça görülmektedir. Ayrıca, dışı gümüş kaplama olup içi başka maden olan nesneler de mıknatıs tarafından çekilmektedir.

miknatis-gumusu-ceker-mi.jpg
 
Moderatörler tarafından düzenlendi:
Top