• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

    Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

Mobilya Alışverişi Nereden Yapılır?

uykumvar

Müdavim üye
Deneyimli Üye
24 Mart 2021
316
830
31
Günümüzde insanlar ihtiyaç duydukları hemen her ürün için internet alışverişine yönelmiş durumdadır. Mutfak alışverişinden dekorasyon ürünlerine, kıyafetten kişisel bakım ürünlerine kadar her şey alınırken internet alışverişi öne çıkmaktadır. Ancak bu durum mağazalarda yapılan alışverişleri azaltsa da bitirebilmiş değildir. İnternet alışverişi sağladığı birçok kolaylığın yanında bazı güven problemlerini de beraberinde getirir.

Birçok insan görüp almayı, almadan önce kontrol etmeyi ve emin olmayı tercih etmektedir. Özellikle mobilya alışverişi yaparken bir ürünü görerek alma isteği hala devam etmektedir. İnsanlar alacakları mobilyanın ödedikleri maliyete değeceğinden emin olmak istemektedir. Bu sebeple mobilya alışverişinde e-ticarete oranla mağaza alışverişi öne çıkmaktadır.

İnternetten Mobilya Alışverişi Yapmak

Alışveriş kimi zaman zaruri ihtiyaçları karşılarken kimi zaman insanların kendilerini mutlu hissetmek için başvurdukları bir yöntemdir. İnsanlar içinde bulundukları evi kendi tarzlarına göre düzenlemek, değiştirmek isterler. Bir evi değiştirmek konusunda akla ilk gelen evin içindeki mobilyaları değiştirmektir. İnsanlar evlenirken, yaşanılan yerden başka bir eve taşınırken, değişiklik istendiği zaman evin mobilyalarını değiştirmeyi seçebilirler. Ne alacaklarına karar vermek için başvurdukları ilk yöntem ise internetten bakmak olmaktadır.

mobilya-alisverisi-nasil-yapilir.jpg

İnternetin kolay ulaşılabilirliği cazip olsa da mobilya alırken internete başvurmak ve görmeden, kontrol etmeden almak çoğu zaman riskli bir işlem olmaktadır. İnternette her mobilyanın uzunluk, genişlik ve derinlik ölçüleri bulunsa da kimi zaman kişinin yanlış ölçümü ya da marka tarafından yanlış belirtilen ölçüler sebebiyle, sipariş edilen ürünler ile eve gelen ürünler farklılık gösterebilmektedir. Ürünler sanıldığından daha kalitesiz gelebilmekte ya da renkleri fotoğrafta görünenden daha farklı olabilmektedir. Bu sebeple internet alışverişi mobilya konusunda risklidir.

Mobilya Alışverişi İçin Hangi Mağaza Tercih Edilebilir?

Günümüzde mobilya alışverişinde ilk akla gelen marka IKEA olmaktadır. Ürün çeşitliliği, fiyatların uygunluğu ve ödeme kolaylığı insanları mobilya alışverişinde İkea’ya yönlendirmektedir. İkea’nın renkli ve modern tasarımları özellikle genç kesimi kendisine çekmekte, mobilya alırken akla gelen ilk marka olmaktadır. İkea’dan alınan ürünler diğer birçok mağazaya göre daha kaliteli ve uzun süren kullanım sağlamaktadır. İnsanlar aldıkları ürünü hemen değiştirmek zorunda kalmamak için, uzun süre kullanabilmek için İkea gibi güvenilir markalara yönelmektedir. İkea dışında Bellona, Doğtaş, Vivense, Kelebek Mobilya, Enza Home, Modalife sık tercih edilen mobilya markaları arasındadır. Genellikle mobilya alışverişi yapılırken birçok yer gezilmekte ve tüm ürünler incelendikten sonra bir karara varılmaktadır.

internetten-mobilya-alisverisi.jpg

Mağazadan Alışveriş Yapmanın Avantajları Nelerdir?

Günümüz insanı e-ticareti daha kolay ve basit bulsa da güvenilirlik açısından mağaza alışverişini tercih etmektedir. Birçok marka mağazada yapılan alışverişlerde online alışverişe göre daha fazla taksit ve indirim imkanı tanımaktadır. Bu indirim oranları kişileri mağazadan alışveriş yapmaya yönlendirir. Ağır ve büyük mobilyalarda görevlilerin evlerine gelip ürünleri bizzat kendilerinin kurmaları da alıcılar için önemli bir avantajdır.
 

Yakida

From bay
Yönetici
23 Mart 2021
1.040
2.596
Bursa
Ben son 20 yıldır televizyonum ,halılarım dahil her ihtiyacımı internetten alıyorum ama mobilya gibi bazı şeylerin görülmeden alınmasını ben de doğru bulmuyorum.
 
Top