• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

    Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

Mobilyalardaki Bardak İzlerini Çıkarmanın Kolay Yolları

Candan

Doğa Sevdalısı
Uzman Üye
16 Mayıs 2021
493
1.293
Tabiatın Ortası
Mobilyalardaki Bardak İzlerini Çıkarmanın Kolay Yolları


leke-1.jpg


Sehpa ve masalarınızda oluşan bardak izleri, kahve ve çay lekeleri sizi her geçen gün daha fazla sizi rahatsız etmeye başladıysa bu önerimize mutlaka göz atın. Evinizin dekorasyonuna gölge düşüren bu izlerle mobilyalarınıza zarar vermeden başa çıkabilirsiniz. İşte mobilyalardaki bardak izlerini çıkarmanın kolay yolları...


leke-2.jpg

Diş macunu:

Bardak altlığı kullanmayı ihmal ettiğinizde karşı karşıya geleceğiniz bu izlerin kaybolması için ihtiyacınız olan tek şey diş macunu. Diş macununu lekeli bölgeye sürün ve elinizle dağıtın. Yaklaşık 30 saniye beklettikten sonra bir bezle ovmadan silin. Bu yöntem masa ve sehpalarınızdaki iz ve lekelerin kaybolmasına yardımcı olacaktır ve çok eski su lekelerini bile çıkarmanıza yarayacaktır.


leke-3.jpg

Mayonez ve kabartma tozu karışımı:

Bir diğer yöntemse çok daha kolay. Bir tatlı kaşığı mayonezin içine bir paket kabartma tozu koyun ve ikisini iyice birbirine karıştırarak bir krem elde edin. Oluşan bu karışımı leke olan bölgeye sürün. Lekelerin çıktığını göreceksiniz.


leke-4.jpg

Ütü yöntemi:

Son olarak, pamuklu bir giysiyi alıp lekeli yüzeye yerleştirin ve üzerine buharsız ütüyü koyup birkaç saniye bekletin. Giysiyi çekip lekeyi kontrol edin. Leke tamamen kaybolana kadar birkaç defa bu işlemi tekrarlayın. Bu önerilerle lekelerden kurtulmanın oldukça kolay olduğunu göreceksiniz.


leke-5.jpg

Bu lekeler nasıl önlenir?

Bardak altlıkları:

Orta masaların ve sehpaların malzemesine göre dayanıklılıkları da farklılık gösterir. Bazı masa ve sehpaların üzerinde mutlaka bardak altlığı kullanmak gerekir. Aksi takdirde, sıcak bir bardak masa ve sehpanın üzerinde, daire şeklinde açık renkli bir iz bırakabilir.


leke-6.jpg

Masa örtüsü:

Masa örtüsü de lekeler için kullanılabileceğiniz bir diğer yol. Ayrıca masa örtüleri dekorasyona da oldukça uyum sağlayabilir. Ne kadar küçük olursa olsun damlaları iyice silmeyi de unutmayın. Masanızda canlı çiçekler kullanıyorsanız, vazonuzun altına bir altlık yerleştirmeniz de mümkün.
 

Yakida

From bay
Yönetici
23 Mart 2021
1.109
2
2.693
Bursa
Bizim bir sehpamız var, fotoğraftaki gibi lekeler değil de, buzlu cam gibi opal bir hal alıyor, mahvoldu ne denediysem olmadı, bir yerde ceviz sürün diyordu onu da denedim o da maalesef olmadı, sıcak bir bardak çay oturttuğunuzda tabakla bile olsa altında buhar oluşuyor o buhar buzlucam gibi yapıyor sehpayı.
 

Çok Okunan Konular

Top