• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

    Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

Ofis Koltuğu Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Püf Noktası

uykumvar

Müdavim üye
Deneyimli Üye
24 Mart 2021
357
850
31
Ofis koltukları birçok stil, şekil ve malzemeye sahip olduğundan, seçim yapmak oldukça zor olabilir. Örneğin, bazıları ek kullanım için yapılırken, diğerleri rutin kullanım için daha uygundur. Bunun dışında ofis koltuğu fiyatları, kaplama, renk ve stil gibi dikkate alınması gereken başka faktörler de var. Aşağıda daha iyi bir seçim yapmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları verilmiştir.

1. Kullanımınızı düşünün​

Bu birimler çeşitli amaçlar için tasarlanmıştır. Örneğin bir yönetici koltuğu alırsanız, üst düzey çalışanlarınızla rahatça konuşmanızı sağlar. Öte yandan, sırt sorunlarınız varsa, sırtınızı rahat hissettirecek şekilde tasarlanmış bir sandalyeyi tercih etmeniz daha iyidir. Temel olarak bu üniteler sırtınıza ve vücudunuza daha fazla destek sağlamak için tasarlanmıştır. İşin iyi yanı, bu sandalyeleri oturma pozisyonunuza göre ayarlayabilmenizdir. Ağır bir bilgisayar kullanıcısıysanız ve bilgisayarınızda çok fazla zaman harcıyorsanız, ergonomik bir sandalye düşünmenizi öneririz.

ofis-sandalyesi-alirken-dikkat-edilecekler.jpg

2. İstediğiniz parçaları düşünün​

Ofis koltuklarının çoğunda kolçaklar, koltuk ve sırtlık gibi bazı ortak ana bileşenler bulunur. Sırtlık için her şey bel desteğine kadar kaynar. İdeal olarak, belinizi rahatlatabilmeniz için sırtınızın doğal kıvrımına uyması gerekir. Sandalyenin sorunsuz bir şekilde uzanmanıza izin vermesi daha da iyidir. Bir diğer önemli bileşen ise koltuk. Koltuğun kenarının yuvarlatılmış ve aşağı eğimli olduğundan emin olun. Bu, bacaklarınızdaki kan dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olacaktır. Ağır, uzun boylu bir insansanız, daha yüksek sırtlı ve daha geniş koltuklara sahip bir sandalyeye gitmeniz daha iyidir. Kolçaklar yazarken ellerinizi rahatça yerleştirmenizi sağlar. Bunun dışında, ayarlanabilir bir kolçak, istediğiniz ünitede olması gereken bir başka harika özelliktir.

ofis-sandalyesi-fiyatlari.jpg

3. Ayar özelliklerini göz önünde bulundurun​

Sandalyeyi, yaralanmadan istediğiniz görevi yerine getirecek şekilde ayarlamalısınız. Koltukta otururken kol ve topuzları kullanarak bahsedilen bileşenleri ayarlamak kolaydır. Örneğin günümüz koltuklarında eğim açısı kontrolü, ayarlanabilir bel desteği, ayarlanabilir yükseklik kontrolü gibi birçok mekanizma bulunuyor. Aradığınız birimin bu ayarlara izin verdiğinden emin olun. IKEA ofis koltuğu, ayarlanabilir koltuk seçenekleri arasında, oldukça geniş seçenekler sunmaktadır.

4. Malzemeyi düşünün​

Döşemeli bir ünite tercih ederseniz, minderli bir koltuğun ve birçok renk ve stil seçeneğinin keyfini çıkarabilirsiniz. Bunun dışında leke tutmaz sentetik kumaşlar daha yüksek bir dayanıklılık seviyesi sunar. Öte yandan deri ofis koltuğu, rahatlık ve dayanıklılık ile bilinir. Temizlemesi kolay bir şey arıyorsanız, suni deri en iyi seçeneğinizdir.

ofis-sandalyesi-ozellikleri.jpg

5. Çevreyi düşünün​

Çalışma alanınızdaki zemin tipine göre sandalyenin boyutlarına, renklerine ve stillerine karar vermelisiniz. Örneğin, farklı ekipmanlara erişmek için çalışma alanınızda hareket etmeniz gerekiyorsa bir hayatta kalma türü almalısınız. Küçük bir ofisiniz varsa, alt sırtlı bir sandalyeyi tercih etmeniz daha iyidir. Son olarak, kişisel ilgi alanınıza göre geleneksel veya modern bir ofis koltuğu tercih edebilirsiniz. Kısacası ilk defa kolayca bir ofis koltuğu seçmek istiyorsanız bu adımları takip edebilirsiniz.
 
Top