• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

    Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

Orkide

Newyork Mezarlığı

Cesur Yeni Dünya
Yönetici
23 Mart 2021
329
1.008
images (35).jpeg
ORKİDE

Orkide Çiçeği

İnce ve zarif görünümü ile her zaman özel olduğunu hissettiren orkide, tarihçesi çok eski yıllara uzanan bir bitki çeşididir. Asteraceae(Papatyagiller)’den sonra en çok çeşitliliğe sahip bitki olan orkide, çok yıllık bitkilerden olup, yılda en az 1-2 kez çiçek açmaktadır. Orkide denildiği zaman herkesin aklına beyaz çiçekleri (Phalaenopsis) olan türü gelmektedir. Bunun dışında, kırmızı ve mor orkide de güzel renkleri itibari ile insanların tercih sebeplerindendir.

Orkide çiçeğinin çoğunluğu tropikal iklimlerde olmak üzere 28 binden fazla çeşidi bulunmaktadır. Ticari olarak bir çok tür yetiştirilse de, en çok yetiştirilen türleri; cymbidium, paphiopedilum, phalaenopsis, miltonia’dır. Bu türler içerisinde en çok beğenilen ve evleri süsleyen çeşiti ise Phalaenopsis’tir. Bu orkide türü, fazla ilgi beklemeden ev ortamında kolayca yaşayabilmesinden dolayı herkesçe tercih edilmektedir.
 
Top