• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

Parke Zeminler İçin En İyi Süpürge: Evinizi parlak ve temiz tutun

Yakida

From bay
Yönetici
23 Mart 2021
1.109
2.687
Bursa
Parke zeminlerin temizlenmesi halıdan daha kolaydır, ancak bu, düzenli bakıma ihtiyaç duymadıkları anlamına gelmez. Yüksek kaliteli bir elektrikli süpürge, parke zeminlerin hızlı bir şekilde temizlenmesini sağlayabilir, ancak parke zeminler için en iyi vakum tam olarak nedir?

Bir elektrikli süpürge için düşündüğünüzden daha fazla değişken var. İyi, yüksek kaliteli bir elektrikli süpürgenin, kalıntıları verimli ve etkili bir şekilde emebilmesi, bu kalıntıları içeride tutabilmesi, köşelerde ve engellerin etrafında manevra yapabilmesi, yıllarca çalışmaya devam edebilmesi ve evcil hayvan tüyünden toza ve dökülen yiyeceğe kadar her şeyi alabilmesi gerekir. Ve parke zemin temizliğinde üstünlük iddia eden pek çok elektrikli süpürge türü var! Akülü çubuk elektrikli süpürgeler, güçlü teneke kutu elektrikli süpürgeler, dik elektrikli süpürgeler ve son zamanlarda kendi başlarına hareket eden robot elektrikli süpürgeler var. Hangisi sizin için doğru? Rehberimiz karar vermenize yardımcı olmalıdır.

Parke zeminler için en iyi robotlu süpürge: Eufy BoostIQ RoboVac 30
Parke zeminler için en iyi kablosuz elektrikli süpürge: Dyson V11 Torque Drive Akülü Elektrikli Süpürge
Parke zeminler için en iyi evcil hayvan tüyü süpürgesi: Dyson Ball Multi-Floor 2
Parke zeminler için en iyi vakumlu paspas kombinasyonu: Tineco iFLOOR Akülü Islak Kuru Elektrikli Süpürge ve Paspas
Parke zeminler için en iyi hafif vakum: Shark Rocket DuoClean Ultra Light
100 doların altındaki parke zeminler için en iyi vakum: Eureka WhirlWind Canister

Parke zeminler için en iyi elektrikli süpürgeyi alırken nelere dikkat edilmelidir?

Hangi vakumun sizin için en uygun olduğuna karar vermek birkaç farklı faktöre bağlıdır. Merdivenli bir evde mi yaşıyorsunuz? Eğer öyleyse, ağır bir bidonlu elektrikli süpürge hantal olacaktır veya birden fazla robotlu elektrikli süpürgeye ihtiyacınız olacak, ikisi de ideal değildir. Bir veya daha fazla evcil hayvanınız var mı? Evcil hayvan tüyleri her yere girebilir, ancak dökülen tüylerle başa çıkmak için özel elektrikli süpürgeler vardır. Her kategorinin en iyileri ve parke zeminlerinizi nasıl temizleyeceğiniz için okumaya devam edin.

İşi sizin için yapan bir robot elektrikli süpürgeye mi ihtiyacınız var?

Sadece on yıl kadar önce, uygun fiyatlı bir robot elektrikli süpürge fikri çılgınca görünüyordu. Ancak bu günlerde robotik elektrikli süpürgeler hem daha etkili hem de her zamankinden daha ucuz. Modern yaşam, bizim için kirli ev işlerimizi yapan robot temizleyiciler sağladı. Robotik elektrikli süpürgeler, çalışma biçimlerine göre biraz farklılık gösterir, ancak genellikle, biz zavallı insanlardan herhangi bir yardım almadan evin içinde ileri geri hareket ederek toz ve döküntüleri iç kaplara süpürürler.

Daha gelişmiş (ve pahalı) robotik elektrikli süpürgeler, evinizi mobilyalardan, merdivenlerden ve diğer engellerden daha hızlı kaçınmak için haritalandıracaktır. Toplanan çöpleri otomatik olarak bir yerleştirme istasyonuna bırakabilir veya sesli komutlara yanıt verebilirler. Yine de seçimimiz oldukça basit bir model: Herhangi bir elektrikli süpürgenin yapabileceği en önemli şeyi yapıyor: kiri toplamak, bu son derece iyi.

Parke zeminler için en iyi robotlu süpürge: Eufy BoostIQ RoboVac 30

eufy-robot-vacuum-for-hardwood-floors.jpg
Sınır çizgili parke zeminler için ince, siyah robot elektrikli süpürge

Fütüristik Temizlik

Siz evde yokken evinizin bir robot tarafından temizlenmesinden daha iyi ne olabilir?
Eufy

Bu oldukça düşük fiyatlı Eufy robot süpürgesi, ekstra kiri emmek için daha fazla güce ihtiyaç duyduğunda otomatik olarak algılayabilir ve pil azaldığında şarj etmek için yerleştirme istasyonuna geri döner. Aynı zamanda çok incedir ve yine de 0,6 litrelik kir kapasitesini destekler. Süslü oda haritalama veya sesle kontrol özelliklerini alamayacaksınız, ancak bu fiyata bunları kaçırmayacaksınız.

Kablosuz elektrikli süpürgenin rahatlığını mı arıyorsunuz?

Artan emiş gücü ve geliştirilmiş pillerin faydaları ile kablosuz elektrikli süpürgeler çok yol kat etti. Hantal bir güç kablosu hakkında endişelenmekten ve kirin olduğu yere gitmekten daha uygun bir şey yoktur, ister dışarıda bir arabaya, ister bodruma, ister evin herhangi bir yerine.

Dezavantajları, kablosuz elektrikli süpürgelerin genellikle kablolu modeller kadar güçlü olmaması ve pil ömrünün asla istediğiniz kadar uzun olmamasıdır. Bununla birlikte, parke zeminler için en iyi kablosuz elektrikli süpürgeler, şarj başına en az 30 dakikalık çalışma süresine sahip olmalıdır; bundan daha azı işin yarım kalmasına sebep olabilecek.

Parke zeminler için en iyi kablosuz elektrikli süpürge: Dyson V11 Torque Drive Akülü Elektrikli Süpürge

dyson-V11-torque-cordless-vacuum-for-hardwood-floors.jpg
Parke zeminler için mavi kablosuz elektrikli süpürge

Üst Düzey Tasarım

Bu, hem inanılmaz derecede hafif hem de etkili olan güçlü bir makinedir. Dyson

Şık ve son derece hafif Dyson V11, 6,68 kiloluk gövdesine şaşırtıcı miktarda emiş sağlar. Ve 60 dakikalık çalışma süresiyle, tek bir şarjla makul büyüklükteki parke zeminli bir evi temizleyebilirsiniz. Ayrıca, alerjenleri ve diğer kötü parçacıkları evinizden çıkarmak için ideal hale getiren üç seviyeli gelişmiş filtreleme sistemlerine sahiptir. Karşılık mı? Eh, Dyson elektrikli süpürgeler kesinlikle ucuz değil.

Bir evcil hayvandan sonra temizlemek için elektrikli süpürgeye mi ihtiyacınız var?

Bir kediniz, köpeğiniz veya başka bir tüylü evcil hayvanınız olsun, hayvan dostlarımız hakkında neredeyse evrensel bir gerçek vardır: arkalarında tüy bırakırlar.

Temizlemek gerçek bir işkence, sadece bir şekilde her yere ulaştığı için değil, aynı zamanda alerjisi olanlarıda tetikleyebileceği için. Bazı özel "evcil hayvan tüyü elektrikli süpürgeleri" vardır, ancak gerçekten ihtiyacınız olduğunu düşünmüyoruz: kaliteli bir normal elektrikli süpürge, evcil hayvan tüylerinin yanı sıra diğer kir ve kalıntıları da temizleyebilir.

Parke zeminler için en iyi evcil hayvan tüyü süpürgesi: Dyson Ball Multi-Floor 2

dyson-ball-vacuum-for-hardwood-floors.jpg

Parke zeminler için sarı, elektrik kablolu vakum

Büyük oğlan

Temizlemeyi eğlenceli hale getirecek kadar renkli bir vakum!
Dyson

Dyson'dan bir başka harika teklif, şirketin kablosuz çubuk modellerinden daha büyük ve daha güçlü olan bu dik vakumdur. tasarımı, can sıkıcı köşelerde bile kolay manevra kabiliyeti sağlar ve bu vakum, parke zeminleri, halıyı, fayansları veya diğer herhangi bir malzemeden yapılmış zeminleri temizleyebilir. Kullanıcılar, sandalyelerin ve kanepelerin altında gıcırtı yapmak için biraz büyük olmasına rağmen, evcil hayvan tüyü emişi olarak takdire şayan bir iş çıkardığını söylüyor. Yine de, ulaşılması zor noktalara girebilecek aparatlarla birlikte gelir.

Aynı zamanda paspaslayan bir elektrikli süpürgeye mi ihtiyacınız var?

Harika bir birleşik cihaz arıyorsanız, bir vakumlu-paspas—vakumop?—size zaman ve enerji tasarrufu sağlar. Vakumlu paspas kombinasyonu ile parke zeminleriniz sadece tozdan arınmış olmayacak; parlayacaklar. Ayrıca yerden tasarruf sağlarlar, çünkü umarız ki paspas ve kovanızı çöpe atabilirsiniz.

Parke zeminler için en iyi vakumlu paspas kombinasyonu: Tineco iFLOOR

tineco-ifloor-vacuum-for-hardwood-floors.jpg
Parke zeminler için gri, kablosuz elektrikli süpürge ve paspas

Kombo Temizleyici

Hem dökülmeler hem de kir için mükemmeldir.
Tineco

Bu vakumlu paspas kombinasyonundaki yenilikçi çift tank sistemi, kirli suyu temizden ayırır, bu da her zaman temiz suyla temizlik yaptığınız anlamına gelir. Kablosuzdur ve hatta kendi kendini temizleme moduna sahiptir: Silindirini fırçalamak için kendi temizleme suyunu kullanır. Dezavantajı, pilin yalnızca 22 dakika için derecelendirilmiş olmasıdır.

Süper hafif bir vakuma mı ihtiyacınız var?

Geçmişin süpürgeleri genellikle hantal, ağır ve etrafta dolaşmak için elverişsizdi. O günlerden bu yana tasarımlar büyük ölçüde gelişti ve elektrikli süpürgeler artık çok fazla güçten ödün vermeden süper hafif seçeneklerle geliyor. Parke zeminler için en iyi hafif elektrikli süpürgeler tipik olarak torbasızdır, bu da minimum bakım gerektirir ve evin içinde, hatta merdivenlerden yukarı ve aşağı kolayca taşınabilir.

Parke zeminler için en iyi hafif vakum: Shark Rocket DuoClean Ultra Light

shark-duoclean-vacuum-for-hardwood-floors.jpg

Parke zeminler için kömür, elektrik kablolu vakum

Temiz Makine

LED ışık, evinizdeki gizli kalıntıları bulmanıza yardımcı olur.
Köpekbalığı

Bu vakumdaki yumuşak fırça, parke zeminler için mükemmeldir; sadece süpürmekle kalmaz, aktif olarak yapışkan pislikleri bile temizler. 10 pound'un altında, kolayca taşınacak kadar hafiftir ve ayrıca elde taşınan bir toz emici olarak kullanmak için uzatılmış kolu da çıkarabilirsiniz.

100 doların altında bir vakum mu arıyorsunuz?

Bir boşlukta tasarruf etmek istediğinizde, 100 doların altında bazı harika bütçe seçenekleri mevcuttur. Bu fiyat aralığında kablolu bir elektrikli süpürge öneriyoruz: paranız için çok daha fazla güç elde edeceksiniz ve bu daha iyi bir elektrikli süpürge deneyimi sağlayacaktır. Bidon vakumları da burada harika bir seçenektir: biraz hantal bir sistem karşılığında, mutlak bir emiş ve depolama elde edersiniz.

100 doların altındaki parke zeminler için en iyi vakum: Eureka WhirlWind Canister

eureka-whirlwind-vacuum-for-hardwood-floors.jpg

Parke zeminler için mavi ve gri, elektrik kablolu elektrikli süpürge

Ekonomik ve Güvenilir

Mükemmel bir fiyata güçlü emiş özelliğine sahip yüksek performanslı bir vakum.
EUREKA

Bu torbasız kablolu süpürgede, çoğu kullanım durumu için oldukça uzun olan 16 fitlik bir kablo bulunur ve otomatik bir geri sarma özelliğine sahiptir, böylece kabloyu kendiniz düzgün bir şekilde sarmanız gerekmez. Toz depolama için 2,5 litrelik devasa bir bölmeye sahiptir ve kanepenin altı gibi ulaşılması zor noktalara ulaşmak için uzun çubuğu kullanmak için fırça başlığını kolayca ayırabilirsiniz.

Parke zeminler için en iyi vakum SSS: insanlar da soruyor

Robot süpürgeler yerimi çizecek mi?

Robot süpürgeler normal şartlar altında zeminlerinizi çizmez. Genellikle sert ahşap döşeme kadar sert olmayan yumuşak dokunuşlu plastiklerden yapılırlar. Tek olası risk, tekerleklere bir tür cızırtılı döküntü takılmasıdır, ancak bu herhangi bir vakum için geçerlidir.

Parke zeminleri ne sıklıkla süpürmelisiniz?

İdeal olarak, parke zeminlerinizi haftada iki kez süpürmelisiniz, ancak bakın, bu çok zor görünüyorsa anlarız. O kadar sık sık süpürmek için zamanınız veya arzunuz yoksa, bir robot süpürgesine bakın; onları ayarlayabilir ve unutabilirsiniz.

Profesyoneller parke zeminleri nasıl temizler?

Profesyoneller genellikle süper güçlü elektrikli süpürgeler kullanır, ancak bu birkaç adımdan sadece biridir: ayrıca paspaslar, temizleme solüsyonları kullanır ve hatta parkeyi cilalarlar. Bununla birlikte, önerilen elektrikli süpürgelerimizden herhangi biriyle oldukça iyi sonuçlar alabilirsiniz. Kendinizi yetenekli bir amatör olarak düşünün.

Parke zeminler için en iyi elektrikli süpürgeyi bulmak için son söz.

Zeminlerinizi temiz tutmak hiç bitmeyen bir iş gibi görünebilir. Nasıl oluyor da bu kadar çok toz, saç ve enkaz zeminedoluyor diye düşünebilirsiniz? En iyi elektrikli süpürgeler, zeminlerinizi temiz ve alerjensiz (ayrıca evcil hayvan tüyü süpürgesi alırsanız kürksüz) tutmayı çok daha kolaylaştırır. Ucuz olmayabilirler, ancak bir tane satın aldığınıza pişman olmayacaksınız.

Son düzenleme:

Candan

Doğa Sevdalısı
Uzman Üye
16 Mayıs 2021
493
1.293
Tabiatın Ortası
Dyson v11 kablosuz süpürge kullanıyorum. Kablolu süpürgeden sonra buna geçişte pratikliği ve kullanış kolaylığı daha bariz anlaşılıyor. Biri fırçasız, (düz zeminler için) diğeri fırçalı (halılar için) olmak üzere, iki büyük başlığı, yanında, dar, geniş, ince-uzun, her tarafa girerek temizlenebilinen parçaları ile çok rahatlık. Üşenmek yok bir kere. İndir duvardan, anlık temizle her yerini.

Yakida, Dysonun reklamını valla karşılıksız yaptım 🤣

Candan

Doğa Sevdalısı
Uzman Üye
16 Mayıs 2021
493
1.293
Tabiatın Ortası
Bir düzeltme yapayım: Fırçasız olan başlık düz zeminler, fırçalı olan da, halılar için dedim. Ama, her ikisi ile de, her alanı temizleyebiliyorsun. Sadece, uzun tüylü halılar ve, iri taneli pislikler için, fırçalı olan, daha derinlikleri çekmesi bakımından ideal.

uykumvar

Müdavim üye
Deneyimli Üye
24 Mart 2021
334
849
31
kablosuz dikey elektrik süpürgeleri çok daha iyi. robot süpürge her yere giremiyor. içim rahat olsun diye kendim yapayım daha iyi. :))

Candan

Doğa Sevdalısı
Uzman Üye
16 Mayıs 2021
493
1.293
Tabiatın Ortası
Bizde de Roborock v6 var. Islak temizleme özelliği, alet hafif olduğu için bastırarak silemediğinden dolayı verimli değil ancak kuru temizlikte oldukça iyi. Haftada birkaç kez çalıştırma ile, 3 kedili evde rahat edebiliyoruz. :)
Kedileriniz cins mi @Gri? Benim de iki tane Cocker Spaniel köpeğim var. Yakın zamana kadar tek idi. Scoty'm yaşlandı, onun yerini tutması için, bir yavru daha aldık. Zira, kayıp insan arama ustası kendisi :)

Gri

Lahmacun
Yönetici
23 Mart 2021
564
1
2.064
39
İstanbul, Çanakkale
dipsizforum.com
Kedileriniz cins mi @Gri? Benim de iki tane Cocker Spaniel köpeğim var. Yakın zamana kadar tek idi. Scoty'm yaşlandı, onun yerini tutması için, bir yavru daha aldık. Zira, kayıp insan arama ustası kendisi :)
Biri tekir, biri tekir / Norveç orman kedisi kırması tüy yumağı, biri de smokin. Hepsi sokaktan sahiplenildi aslında. Ama o tüy yumağının maşallahı var, her hafta kendi cüssesi kadar tüy döküyor. :D

İsim olarak bilmiyordum, Google'dan bakınca tanıdım, çok sevimli bir tür sizinkiler de, sanki hep gülümsüyormuş gibi gelir onlar bana. :)

Candan

Doğa Sevdalısı
Uzman Üye
16 Mayıs 2021
493
1.293
Tabiatın Ortası
Biri tekir, biri tekir / Norveç orman kedisi kırması tüy yumağı, biri de smokin. Hepsi sokaktan sahiplenildi aslında. Ama o tüy yumağının maşallahı var, her hafta kendi cüssesi kadar tüy döküyor. :D

İsim olarak bilmiyordum, Google'dan bakınca tanıdım, çok sevimli bir tür sizinkiler de, sanki hep gülümsüyormuş gibi gelir onlar bana. :)
Düz tekirleri tanıyordum. Diğer ikisi için Google a baktım. Çok tatlılar. Tüy yumağı dediğin de çok görkemli :love:

Yakida

From bay
Yönetici
23 Mart 2021
1.109
2.687
Bursa
Dyson Cinetic Big Ball Absolute 2Dyson v11 kablosuz süpürge kullanıyorum. Kablolu süpürgeden sonra buna geçişte pratikliği ve kullanış kolaylığı daha bariz anlaşılıyor. Biri fırçasız, (düz zeminler için) diğeri fırçalı (halılar için) olmak üzere, iki büyük başlığı, yanında, dar, geniş, ince-uzun, her tarafa girerek temizlenebilinen parçaları ile çok rahatlık. Üşenmek yok bir kere. İndir duvardan, anlık temizle her yerini.

Yakida, Dysonun reklamını valla karşılıksız yaptım 🤣
Kablosuz V11 Türkiye'de 6000 tl, bizde Bosch'un torbalı bir elektrik süpürgesi var sessizliği çok hoşuma gitmişti, hakikaten en son ayarında bile inanılmaz sessiz, ancak torbalı olduğu için bir süre sonra dışarıya toz kokusu veriyor, torbaları çok pahalı ayrıca kaldırmak için tutacak yeri yok daha doğrusu var da o kadar biçimsiz bir yerde ki işe yaramıyor o yüzden yeni bir elektrik süpürgesi bakıyorum, şarjlılar bana göre değil, robot süpürge çok büyük kolaylık ama çok iyi toz alacağını düşünmüyorum, evdeki elektrik süpürgesiyle iyice bir temizlik yaptıktan sonra her gün çalıştırılırsa belki iyi bir sonuç alınır ama ben yine de normal Dyson'ın kablolu elektrikli süpürgelerine bakıyorum, Dyson'larda emiş gücünde düşme olmuyormuş, şu iki modeli beğendim.

Dyson Big Ball Allergy 2 Toz Torbasız Elektrikli Süpürge

Dyson Cinetic Big Ball Absolute 2 Elektrikli Süpürge

Çok Okunan Konular