• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

    Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

Peygamber Hezekiel Tanrı'yı mı Gördü?

R

Rick

Misafir
Bunu tasvire ait bir film var izlemeyenlerin izlemesini öneririm...Nicolas Cage'nin " Kehanet " filmi.

Tanrı kavramı zaten her zaman sorgulanan bir şeydir.Görünenler, göründükleri varsayılanlar tanrı mıydı, yoksa bizlerin şu an UFO diye tanımladığı " Dünya Dışı Varlıklar " mıydı?

Günümüzde hiç kimse UFO lara " Tanrı " olarak bakmıyor, ancak bundan 1000-1500-2000-2500-3000-4000-5000 ...sene evvel? İşte o dönem zaten teknoloji ve bilim bu boyutta olmadığından ve gelenlerin " gökten " inmelerinden dolayı, gelenler ancak ve ancak tanrı ve melekler olabilirdi.Başka bir açıklaması olamazdı.

Dinlerin genelinde ağırlık bu yöndedir.Gelenler dünya dığı varlıklar (UFO) lar olduğu halde tanrı veya melekler olarak kabul edilmişler ve inançlar da buna göre şekillenmiştir.
 

Unicorn

Üye
Tam Üye
29 Mart 2021
82
216
İnsanların olayları yorumlaması dimağı ile ilgili bir konu, görülen şey o dönemin bilgi birikimiyle Tanrısal bir kimliğe büründürülmüş doğal olarak ama bugün bizler görsek Tanrı olarak nitelendirmeyiz.
 
Top