• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

Pioneer Stereo Receiver SX-20 Açılmama Sorunu

Yakida

From bay
Yönetici
23 Mart 2021
1.112
2
2.700
Bursa
Merhabalar.

Benim bir Poneer Stereo Recevier SX-20 ve bir de yine Pioneer Network Audio Player N-30'um var, bu ikisinde bazı sorun olduğunu düşündüğüm deneyimler yaşadım, internette aradığımda çözümünü sadece bir yerde, o da yabancı bir kaynakta bulmuştum ancak şimdi onu da bulamıyorum o da ayrı konu, yerli kaynaklarda ise adı bile geçmiyor, o nedenle eğer bu iki cihazdan birine veya üst modellerine sahip olanlarınız varsa anlatacaklarım çok işinize yarayacaktır en azından benim gibi gitti güzelim cihaz diye içiniz yanmaz. :)
Şİmdi öncelikle şunu söylemeliyim ki bu cihazlar elektrik dalgalanmalarına karşı çok hassaslar, kapalıyken bile bir elektrik kesintisi ya da dalgalanması olduğunda kendilerini korumaya alma mekanizmaları olduğundan bir gün açtığınızda çalışmadıklarını görmeniz ihtimal dahilindedir, bunuun haricinde bir elektriksel sorun olmasa da karşınıza çıkabilirler.

Bu tarz bir sorunun belirtileriyle başlayayım,

Önce Pioneer Stereo Receiver SX-20:

Pioneer Stereo Receiver SX-20.jpg

Cihazı açtığınızda direkt standby moduna geçiyor kapatıp açtığınızda yine standby modunda olup ne yaparsanız yapın bir türlü mavi ışığa geçip açılmıyorsa sorununuz aynı benimkinden demektir, endişelenmeyin servise götürmeden çözümü var.

Öncelikle cihazı kapalı konuma getiriyorsunuz, sonra açma düğmesine basıyor ve parmağınızı hiç çekmeden cihazın fişini prizden çıkarıyorsunuz o vaziyette yani parmağınızı çekmeden 5 saniye kadar bekledikten sonra cihazın fişini prize takıp parmağınızı açma düğmesinden çekiyorsunuz, cihaz doğal olarak yine kapalı konumda olacaktır şimdi artık düğmesine basıp çalıştırabilirsiniz hepsi bu kadar. :)

Şİmdi de Pioner Network Audio Player N-30

Pioneer Network Player N-30.jpg

Eğer bir Pioner Network Player'ınız varsa zaten nasıl açıldığını biliyorsunuz demektir, açtığınızda önce mavi ışığı 5-6 kere kadar yanıp söner bu taramayı yaptıktan sonra da ekranda Pioneer logosu görünür ardından açılır fakat benim de başıma geldiği üzere eğer mavi ışık hiç durmadan yanıp sönüyor ve bir türlü açılmadığı gibi kumandadan da standby konumuna geçirip kırmızı ışığını yanar hale getiremiyorsanız onun da çözümü var; baştan söyleyeyim bunun çözümünü ne yabancı ne yerli hiçbir sitede bulamazsınız çünkü ben de bulamadım, sadece diğerinden yola çıkarak denemeler yaparak bulabildim.
Çalışma prensibi SX-20'den farklı olduğu için aynı uygulamayı 2 kere yapacağız, şöyle ki:

Önce yine cihazı kapalıyken yukarıda SX-20 için anlattığım prosedürü uyguluyorsunuz bunun sonucunda stanby konumuna geçtiğini ve kırmızı ışığının yandığını göreceksiniz.
Şimdi aynı prosedürü standby ışığı yanarken tekrar uygulayacağız, işlem bittiğinde mucizevi bir şekilde açıldığını göreceksiniz. :)

Yardımcı olabildiysen ne mutlu bana çünkü başıma geldiği için ne kadar can sıkıcı olduğunu biliyorum, eğer uygulamada bir kafa karışıklığı yaşarsanız bana sorabilirsiniz. :)

Yakida

From bay
Yönetici
23 Mart 2021
1.112
2
2.700
Bursa
Yazıyı yazdıktan sonra tekrar yaptı bunu da ekleyecektim yazıma, müziğimi dinledim daha sonra tekrar dinlerim diye tamamen kapatmadım standby moduna aldım, tekrar bir açtım ki yine gitmiş, hayır elektrik kesintisi falan da olmamıştı, hava sıcak belki ondan yapıyordur ya da kesilmese de elektrikte dalgalanma vardır bilemiyorum ama bu sefer o prosedürü uygulamadım kolaya kaçtım başka bir şey denedim açılmadı, tekrar bildiğim yolu izleyeyim dedim o yaptığım başka şey yüzünden yine açılmadı.
Ben de fişini prizden çıkardım 3-5 dakika bekleyip tekrar taktım düzeldi belki de epey uzun zamandır açmıyordum seti ondan da olabilir, sebebini anlayamıyorum ama sonuçta bir bozukluk değil öyle ya da böyle düzeliyor, dediğim gibi sorun yaşayan olursa bana sorabilirler.
Birkaç ay önce Digiturk takmak için yetkili servis gelmişti, seti görünce ben dedi yıllar önce Pioneer bayiliği yaptım çok iyi cihazlardır bunlar demişti, ben de başıma gelen bu olayı anlattım evet kendisini korumaya alır bunlar dedi, o biliyormuş yani, sonuçta bir bozukluk değil şimdi aklıma gelmişken bir daha deneyeyim bakayım yine öyle mi. :)