• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

POS Makinelerinden Mobil Ödeme İçin Neler Gereklidir?

Yakida

From bay
Yönetici
23 Mart 2021
1.113
2
2.700
Bursa
Günümüzde telefonlarımız elimiz ayağımız oldu, her türlü işi yapıyor mübarekler, ben de alışverişlerimde pos makinelerinden kredi kartı yerine telefonla ödeme yapmanın çok pratik olacağını düşünerek bir süredir telefonumla ödeme yapmaya çalışıyordum fakat her seferinde başarısız oldum, sonunda deneye yanıla neler gerektiğini buldum, bugün onları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Öncelikle bir temassız kredi kartınızın olması gerekiyor
Daha sonra bankanızın uygulamasını telefonunuza indirip yüklüyorsunuz, ardından banka uygulamasının ayarlarına girip kartınızın mobil ödeme özelliğini yükleyerek aktifleştirmeniz ve ''ödemelerde bu kartı kullan'' seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor.

Telefon tarafındaki ayarlara gelince:

Telefonun sistem ayarlardan önce mobil ödemede kullanılacak banka uygulamasını belirtiyorsunuz. (bu genelde otomatik seçili oluyor)

Ödeme anında:

1). Banka uygulamasının şifresi girilmiş ve açık olması,
2). NFC temassız özelliğinin açık olması gerekiyor.

Daha sonra telefonunuzu kablosuz yakın temas özelliği olan POS makinelerine yaklaştırıp okutarak ödemenizi yapabilirsiniz

Hepsi bu kadar, aklınıza takılan bir konu olursa bana sorun.

İyi Alış-verişler. :)

Yakida

From bay
Yönetici
23 Mart 2021
1.113
2
2.700
Bursa
Bir düzeltme yapayım, bugün acelem olduğu için banka uygulamasını açmadan ödeme yaptım ve oldu, yani telefonla mobil ödeme yaparken banka uygulamasının açık olması gerekmiyormuş sadece NFC açık olsun yetiyor.