• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

Şemsiyeli Kadın Tablosu Kimin?

İçerik Yazarı

Dipsiz Forum
Moderatör
29 Temmuz 2021
170
18
111
İstanbul
dipsizforum.com
Şemsiyeli Kadın tablosu, Fransız ressam Claude Monet tarafından 1875 yılında yapılmış / izlenime açılmış bir tablodur. Tablo, 100 cm * 81 cm boyutlarında dikey dikdörtgen şeklindedir. Tuval üzerine yağlı boya ile yapılmıştır. Tablo, sanat camiasında başka isimlerle de bilinmektedir:
  • Yürüyüş,
  • Güneş Şemsiyeli Kadın,
  • Madam Monet ve Oğlu

Claude Monet, 1840 - 1926 yılları arasında yaşamış Fransız ressamdır. Empresyonizm akımının başlatıcısıdır. Bu akım ismini, Le Havre limanını tasvir ettiği Impression (İzlenim) adlı tablodan almıştır. Günümüzde, izlenimcilik ve empresyonizm isimleri aynı kavramı tanımlamak için kullanılmaktadır.

Monet, sigara içmeyi çok seven bir kişiydi. Bir sigarayı söndürdüğünde diğerini yakardı. 1926 yılında 86 yaşında akciğer kanseri nedeniyle hayatını kaybetmiştir.

Şemiyeli Kadın tablosu, aşağıdaki gibidir:

semsiyeli-kadin-claude-monet.jpg

Newyork Mezarlığı

Cesur Yeni Dünya
Yönetici
23 Mart 2021
328
1.007
Çok sevdiğim bir tablodur. Kaldı ki Monet'in tablolarını genel olarak severim. Bir de ressam Manet vardır, karıştırılmamaması gerekir.

Son düzenleme:

Yakida

From bay
Yönetici
23 Mart 2021
1.112
2
2.700
Bursa
Şimdi var mı bilmiyorum, bizim zamanımızda lisede sanat tarihi dersi vardı çok severdim, bir de kimin yaptığını unutmuştum Middelharnis yolu adında bir tablo vardı şimdi baktım Meindert Hobbema’nınmış, bunun gibi enfes bir şeydi.