• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

    Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

Steam'de Bulunan Türkçe Oyunlar Listesi

Yazalım

Yazalım bakalım
Moderatör
5 Mayıs 2021
484
32
497
İstanbul
Steam Türkçe oyunlar, Türk oyuncuların sevdiği oyun türlerinin başında yer almaktadır. Bunun sebebi oyun kalitesini daha iyi yaşayabilmekten gelmektedir. Steam Türkçe yama sayesinde oyunları çeviri kullanmadan rahatlıkla oynayabilmektesinizdir. Fakat Türk oyuncuları çok oyunculu veya onlıne tarzında oyunlar istemektedir. Bu nedenle tam istediklerini bulamamaktadırlar.

Steam oyun platformu olarak en büyüğüdür. Epic Games gibi dişli rakipleri olsa da hala birinciliği korumaktadır. Birçok ülke Steam’de oyunlarını yayınlamaktadır. Maalesef ki bir çoğunda Türkçe dil desteği bulunmamaktadır. Türk oyuncularının bazıları İngilizce ya da başka bir dil bilmediği için Steam Türkçe oyunlar, arama çabasındadır. Özellikle hikaye bazlı oyunlarda çok önem arz etmektedir. Bu tür oyunlarda yapımcının ne anlattığı son derece önemlidir. Kaliteli oyun geçirmek için kendi dilinizde oynamak en verimlisi olacaktır. İster hikayeli olsun ister onlıne tarzında fark etmemektedir. İsterseniz Steam Türkçe oyunlar listemize göz atalım.

steamdeki-turkce-oyunlar.jpg

Steam'de Türkçe Oyunlar Listesi​

Steam’de oyunlar, Steam cüzdanı, Steam cüzdanı kodu ya da kredi kartı ile alınmaktadır. Burada anlattığımız oyunların hepsi Türkçe Steam Oyunları olmaktadır. İçlerinden bazıları onlıne bazıları Steam ücretsiz oyunlar niteliğindedir. Bakiyeniz yettiği takdirde zevkle oynayacaksınızdır. Dilerseniz sizin için hazırladığımız listemize göz atalım.

ZULA​

Türk yapımı Zula oyunu, bazı eksikleri olsa da Türklerin yaptığı şu anlık en iyi shooter oyunudur. Bu yapım onlıne oyunlar listesinde yer almaktadır. Oyunda iki çeşit para birimi vardır. İlki Zula parası, oyun içi para birimidir. İkincisi ise Zula altınıdır. Bu para birimini gerçek para ile satın alabilmektesinizdir. Para yatırmadan silah veya ekipman alma imkanınız bulunmaktadır. Türk oyunu olduğu için Türkçe dil desteği bulunmaktadır. Bazı oyun haritalarında Türkiye’mizden bölgeler göstermektedir.

Mount & Blade II: Bannerlord​

Mount & Blade II: Bannerlord, aksiyon, simülasyon ve strateji tarzında bir oyundur. Oyun size rol yapma alanı da bırakmaktadır. Bu yapım tamamen Türk oyunudur. Kalradya bölgesinde at sürüp düşmanlarınızla savaşmaktasınızdır. Esir aldığınız lordları isterseniz infaz edebilir isterseniz esir alabilmektesinizdir. Tamamen sizin merhametinize kalmıştır. Savaş alanında kurduğunuz stratejiler büyük önem kazanmaktadır. Kale veya şehir fethedebilmektesinizdir. Düşman ülkelerin köylerini yağmalayabileceksinizdir. Bu oyunda yapabileceğinizin neredeyse sınırı yoktur. Oyunun Steam fiyatı lira civarındadır. Oyun erken erişimde olması ile bazı özel günlerde indireme girmektedir.

Monochroma​

Oyun 1950 yıllarında geçmektedir. Ana karakterler 2 kardeştir. Oyunda bir şirket robot yapımına başlamıştır. 2 kardeş tesadüf eseri şirketin deposuna girmiştir. Kimsenin görmemesi gereken şeyler görürler. Olaylar burada başlamaktadır.Gerek hikayesi gerek güzel grafikleri ile sizi oyuna bağlayacaktır. Keyifli dakikalar geçirmek isterseniz mutlaka göz atın. Monochroma oyunu 31 lira fiyatındadır.
 
Top