• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

    Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

Sürücü Kursu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Newyork Mezarlığı

Cesur Yeni Dünya
Yönetici
23 Mart 2021
285
940
Ehliyet sahibi olmaya karar verilmesinden sonra yaşanan en büyük sorun hangi kursu tercih edeceğiniz olmakta. Adaylar genellikle en yakınlarında ucuz hangi sürücü kursu varsa ilk etapta onları tercih etmekte. Peki sürücü kursu kalitesi, değişen ehliyet sınavı düzenlemesi sonrası ne kadar önem kazandı? İşte bu sorunun cevabını sizlerden gelen sorular ışığında değerlendiriyoruz.

unnamed.jpg


Özellikle insanların hayatlarında büyük rol alan ehliyetler aldıkları yer ile orantılıdır. Bir insan iyi bir eğitim aldığı sürücü kursundan memnun kalırsa, kulaktan kulağa konuşularak önerilir. Ancak bir sürücü kursunun verdikleri eğitim kadar adaylara yaklaşımı ve kurumsalı da çok önemlidir. Özellikle bu dönemde her belgesi olan yer sürücü kursu açtığını düşünürsek ehliyet almaktan çok ehliyeti nereden, hangi kurstan alacağımız daha önem kazandı.

Sürücü kurslarından sorgulamamız gereken bazı konular var; bunların en başında tabi ki araç markaları gelirken daha sonra da verdikleri eğitimlerin kaç gün olduğu da sorulması gereken soruların başında gelir. Bu verilen eğitimlerin başında da adaylara verdikleri önem ve eğitici kadrosu çok önemlidir. İşte sizler için derlediğimiz ve kurs seçerken sorgulamanız gereken 9 madde:

9 maddede sürücü kursuna yazılmadan önce sormanız gerekenler:

1- Başarı oranınız yüzde kaç?
2- Kaç saat direksiyon eğitimi olacak?
3- Eğitim gördüğümüz araçla mı sınava gireceğiz? Eğitimler bireysel eğitim şeklinde mi olacak?
4- Direksiyon eğitimi planlamasını nasıl yapıyorsunuz? Direksiyon eğitim planı yapacak mısınız? Bu planı yaparken benim boş günlerimi belirlerken nasıl bir yol izleyeceksiniz?
5- Teorik sınavından kalırsam ödeyeceğim ücret ne kadar?
6- Direksiyon sınavından kalırsam ödeyeceğim ücret ne kadar?
7-Direksiyon sınavından 4 hakkım sonunda kalırsam ne kadar ücret ödeyeceğim?
8-Dosyamızı teslim alırken dosya ücreti talep edecek misiniz?
9- Sürücü eğitimi için similatörünüz var mı?
 

Yakida

From bay
Yönetici
23 Mart 2021
1.051
2.626
Bursa
Ben de duydum onu @Hannibal öğrenmek lazım çünkü bizim buralar çok yokuşlu yerler o yüzden daha fazla eğim oranı olan motorsiklet gerekebilir, onun da sınırı aşma ihtimali yüksek, aslında emniyete gidip sormak lazım.
 
Son düzenleme:

Deepest

Deneyimli üye
Yönetici
23 Mart 2021
878
2.410
İstanbul
Uzun zamandır ehliyetim var.
Uzun zamandır arabam yok.
Hatta hiç arabam olmadı.
Rüyamda araba sürerim hep :p
Araba gerçekten bir ihtiyaç.
Ama 20 bin liralık arabaya 100 bin lira da ödemek istemiyorum. Hoş 20 bin lira bile olsa alamıyorum ammaa kendime bir tane devlete 3 tane araba almak istemiyorum şimdilik :))
 
Top