• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

    Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

Tam Kapanma Çözüm Olur mu?

Yeni Üye (2)

Azimli üye
Tam Üye
4 Nisan 2021
158
366
Bir üst klasör
Tam kapanma olacak mı? sorusu son günlerde hepimizin aklını kurcalıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ramazan ayında pandemi tedbirleri kapsamında tam kapanma gelecek mi sorusuna "Ramazan'da milletimizi dinlendireceğiz" diyerek açıklık getirdiyse de, herkesin aklında tam kapanma var mı sorusu yankılanıyor.tam-kapanma-nedir.jpg

Tam Kapanma Nedir?

Tam kapanma, geçen sene bayramlarda ve haftasonlarında benzerini yaşadığımız ve Avrupa ülkelerinin sıkça uyguladığı bir pandemi tedbiri. Hükümet tarafından belirlenen, en az birkaç günlük kapanma sırasında, insanlar evden çıkamıyor ancak temel ihtiyaçlarını karşılamak için belirli saatlerde market, fırın ve eczane gibi yerlere gidebiliyor. Ayrıca, bizdeki uygulamada paket servis de serbest idi.

Fakat bu sene uyguladığımız kapanma tedbirlerinde, işe gideceğini belgeleyebilen herkes sokağa çıkma yasağından muaf oluyordu ve böylece sokaklar neredeyse normal günlerdeki kadar kalabalık oluyordu. Bu nedenle, olası bir tam kapanma açıklaması, muhtemelen bu tip izinleri de askıya alacak.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce tam kapanma olmalı mı? Tam kapanma korona virüs için bir çözüm olur mu? Covid-19 tedbirleri kapsamında bir süre daha eve kapanmalı mıyız?
 
Moderatörler tarafından düzenlendi:

Rick

Azimli üye
Deneyimli Üye
29 Temmuz 2021
246
0
Tam kapanma başta olacak birşeydi...Birazcık Tren kaçtı gibi ama yine de belli bir noktaya kadar çözüm olabilir.Ancak bunun da bazı şartlarının olması gerek.Nedir, adı üzerinde " tam kapanma ".Yani hayati önemi olanlar dışında hiçkimse sokağa çıkamamalı.Yoksa bir anlamı kalmaz.

Ayrıca tam kapanma yapılabileceğini düşünmüyorum, çünkü devlette para yok.Bu da işin maddi boyutu.Hem vatandaşı eve kapatacaksın, hem işyeri kira stopajını gününde yatırmasını isteyeceksin, KDV yi yatırmasını isteyeceksin, peşin vergiyi yatırmasını isteyeceksin.Kirasını ödeyecek, suyunu ödeyecek, elektriğini ödeyecek.Nasıl olacak bunlar.? İlk başta, geçen yıl olsaydı olurdu, şimdi mümkün gözükmüyor.
 

Rick

Azimli üye
Deneyimli Üye
29 Temmuz 2021
246
0
Sabah saat 05:00 dan sonra otobüsler, trenler, AVM ler, çarşı pazar, parklar, fabrikalar, küçük işletmeler...v.b. dolu ve virüs bulaşmıyor, bulaşamıyor.Neden, çünkü bu virüs YARASA lar gibi gece çıkıyor, gündüz ışığa çıkamıyor.
 

Gri

Lahmacun
Yönetici
23 Mart 2021
564
2
2.070
39
İstanbul, Çanakkale
dipsizforum.com
Bu gidişle tam kapanma bayrama kalmadan gerçekleşecek gibi gözüküyor. Bugün 318 kişi hayatını kaybetmiş, korkarım giderek artacak bu sayı.

Sağlık Bakanlığı'nın, İçişleri Bakanlığı'nın da desteğiyle aşı karşıtı kampanyalara karşı caydırıcı yaptırımlar uygulaması da çok iyi olur bence.
 

Çok Okunan Konular

Top