• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

  Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

Teknolojide En İleri Ülkeler Listesi

Yazalım

Yazalım bakalım
Moderatör
5 Mayıs 2021
369
12
464
İstanbul
Günümüz dünyasında sürekli gelişen bir çağ içindeyiz. Bu çağın ismi ise “Teknoloji Çağı” olarak nitelendirilmektedir. Teknolojide en ileri ülkeler listesi ise ekonomide en ileri ülkeleri bize gösterecektir. Artık silahların sustuğu bu dünyada en iyi teknolojiye sahip ülke en güçlü olarak anılmaktadır. Ekonomik olarak güçlü bir seviyede olmak isteyen ülke teknolojisini geliştirerek ve üreterek iyi bir konuma gelmektedir.

Peki Teknolojide en ileri ülkeler listesi sizce nasıldır? Bu ülkeler teknolojilerini nasıl geliştirip, ileri seviyeye getirdi? Tam olarak bir yarış içinde olduğumuz bu dönemlerde ülkelerin teknolojiler ile ön plana çıkması önemli bir faktördür. Telefondan, ev aletlerine, uçağa veya silaha her alanda artık teknoloji var. Bu nedenle kendini geliştiren artık bir adım önde sayılmaktadır. Bu ülkeleri listeleyeceğimiz bu yazımızı okuyarak sizde faydalı bilgiler edinebilirsiniz.

teknolojide-en-ileri-ulkeler.jpg

Teknolojide En İleri Ülke Hangisidir?​

Teknolojide en ileri ülkeler listesini oluşturmadan önce bilmenizi gereken bazı hususlar vardır. Bu ülkeler sıfırdan, zorluk çekerek bu seviyeye gelmiştir. Teknolojilerini geliştirerek kendilerine ve geleceğe ne gibi katkılar sunacaklarını planlamışlardır. Özellikler ürettikleri teknolojiyi pazarlayıp satan ülkeler ekonomik olarak ilk sıralara kadar ilerlemiştir.

Bu listeyi sıralamadan önce bilmeniz gereken diğer bir madde ise tam olarak hangi ülkeyi hangi kritere göre birinci sıraya koyacağımız sorunudur. Çünkü bazı ülkeler araç teknolojisinde iyi iken bazı ülkeler ise bilgisayar teknolojisinde iyidir. Bu nedenle bu ülkeleri karışık olarak düşünebilirsiniz.

 • Japonya: Hiroşima ve Nagazaki bombaları sonrası teknolojisini en ileri uca taşıyan ülkedir.
 • Çin: İş gücünün sömürülmesi sonucu farklı ülkeler teknolojisini bu ülkede üretmektedir. Çin’de bu nedenle kendi teknolojisini geliştirmiştir.
 • Rusya: ABD ile yarış içinde olduğundan ötürü sürekli bir rekabet ile teknolojisini geliştirmiştir.
 • ABD: Dünyaya hüküm etme düşüncesi ile teknolojilerini kapitalist olarak pazarlamışlardır.
 • Almanya: Araç ve sağlık teknolojisi konusunda kendilerini geliştirerek rakipsiz hale gelmişlerdir.
 • Güney Kore: ABD yatırımları sayesinde Rusya rekabetini düşünerek teknolojilerini ve ekonomilerini şahlandırmışlardır.
 • İngiltere: Krallığın merkezi olarak teknolojide ilerleme göstermişlerdir.
 • Singapur: Yeniden yapılanma adı altında ilerlemişlerdir.
 • Kanada: Ticaret teknolojisi konusunda ilerleme sağlamışlardır.
 • İsrail: Savunma teknolojisi konusunda ileri seviyededirler.
Kısaca teknolojide en ileri ülkeler listesi bu şekildedir. Söylediğimiz gibi 1. Sıraya hiçbirini koyamayız. Her ülkenin iyi olduğunu farklı teknoloji noktaları bulunmaktadır.
 
Moderatörler tarafından düzenlendi:
Top