• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

    Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

Telefon yönlendirme nasıl yapılır? Gelen telefon araması yönlendirme işlemi

Newyork Mezarlığı

Cesur Yeni Dünya
Yönetici
23 Mart 2021
285
940
Telefon kullanıcıları bazen meşgul olduklarında, kendilerine ait başka bir telefona erişilmesini istediklerinde ya da aranmak istemediğinde telefon yönlendirme yöntemine başvururlar. Ancak bu işlemin nasıl yapılacağını bilmeyenler “Telefon yönlendirme nasıl yapılır?” sorusunun yanıtını araştırıyorlar. Başka bir numara gelen aramaları iletmek için telefon yönlendirme kullanılır. Peki, gelen arama nasıl yönlendirilir? İşte telefon araması yönlendirme ile ilgili bilmeniz gerekenler…


Günlük hayatta veya iş hayatında gelen çağrıların tek telefonda toplanmasını isteyebilirsiniz. Ya da işletme sahibiyseniz eski bir telefon numaranıza gelen çağrıları şu an kullandığınız telefonunuza yönlendirebilirsiniz.

İPhone'da arama yönlendirme

iPhone kullanıcıları, eğer yönlendirmeye kendi menüsünden izin veren GSM şebekelerinde ise, doğrudan cihazlarından çağrı yönlendirme ayarlayabilirler. Verizon ve Sprint gibi CDMA ağlarında bulunanların, çağrı yönlendirmeyi ayarlamak için operatörlerinin talimatlarını takip etmesi gerekir. "Ayarlar" seçeneğine ve ardından "Telefon" seçeneğine dokunarak aramaları iPhone'unuzdan yönlendirin kısmına girmelisiniz. "Açık" düğmesine ve sonra "İlet" e dokunun. Çağrıları yönlendirmek istediğiniz telefon numarasını girin. Tüm aramaların otomatik olarak yönlendirilmesi için "Çağrı Yönlendirme" düğmesine tekrar basın. İstediğiniz zaman "Ayarlar" a, sonra "Telefon" a gidip "Açık / Kapalı" düğmesine dokunarak kapatmak için "Kapalı" konumuna getirerek çağrı yönlendirmeyi istediğiniz zaman kapatabilirsiniz.

Android telefondaki çağrıları yönlendirme

Bir Android telefonda arama yönlendirmeyi ayarlamak kolaydır, ancak menüler farklı telefon markalarında biraz farklıdır, bu yüzden size iki örnek vereceğiz. Samsung Galaxy'de şunları yapmalısınız:

Telefon uygulamasını açın.

Sağ üstteki üç dikey noktaya dokunun ve Ayarlar'ı seçin.

Aşağı kaydırın ve Diğer ayarlar'a dokunun.

Çağrı yönlendirme üzerine dokunun.

Her zaman ilet, Meşgulken yönlendir (zaten bir görüşme yaparken), Cevapsızken ilet (cevap vermediğinizde) veya Erişilemediğinde (telefonunuz kapalıyken veya telefonunuz yokken İleri) seçeneğini belirleyin. bir işaret).

Seçeneğinizi seçin ve sizden bir telefon numarası girmeniz istenir. Sabit hatların alan kodunu eklemeyi unutmayın.
 
Top