• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

    Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

The Shawshank Redemption (Esaretin Bedeli)

Newyork Mezarlığı

Cesur Yeni Dünya
Yönetici
23 Mart 2021
328
1.007
1633628910277.jpg

KORKU SİZİ TUTSAK EDER, UMUT İSE ÖZGÜR BIRAKIR.

En İyi Film, En İyi Oyuncu ( Morgan Freeman) dahil 7 Dalda Oscar Ödülü Adayı olan bu muhteşem filmde, umut, arkadaşlık ve yüksek korumalı bir hapishaneden kaçışın olağanüstü hikayesini bulacaksınız.
Karısını ve sevigilisini öldürmekten iki kez idama mahkum edilen Andy Dufrense (Tim Robbins) 1947 yılında Shawshank hapishanesine gönderilir. Sakinliği ve olaylar karşısındaki dayanma gücü ona kısa sürede saygınlık ve hapishane tamiratçısı Red (Morgan Freeman) ile güçlü bir arkadaşlık kazandırır. Ayrıca bankacılık tecrübeleri sayesinde hesaplardaki açıkları kapatmasıyla gardiyanlar ve cezaevi müdürü arasında popüler biri haline gelir.
Andy’nin haksız mahkumiyetindeki bu sabırlı tutumu özgürlüğüne ulaşma ve kaderini değiştirme yolunda en önemli anahtarı olacaktır.
 

Newyork Mezarlığı

Cesur Yeni Dünya
Yönetici
23 Mart 2021
328
1.007
Kaç defa izledim hatırlamıyorum. Andy'nin lağım borusundan kendini nehre atıp üzerindeki gömleği düğmeleri kopararak çıkarması ve yağmur altında kollarını kaldırıp mutlulukla ağlaması, sinema sanatının en mükemmel sekanslarından birisi bana göre.
 
Top