• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

    Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

Üniversiteye Giderken Ne Giyilir? Nelere Dikkat Edilmeli?

İçerik Yazarı

Dipsiz Forum
Moderatör
29 Temmuz 2021
72
67
İstanbul
dipsizforum.com
Üniversiteye giderken günlük kıyafetlerinizi giyebilirsiniz. Üniversite, lise gibi forma zorunluluğu olan bir kurum değildir. Bu nedenden dolayı da her gün farklı kıyafet giyip üniversiteye gidebilirsiniz. Eğer, modayı seven biriyseniz modaya uygun kombinler yapıp gidebilirsiniz.

Üniversitede hiç kimsenin size karışma hakkı yoktur. Bu nedenle de istediğiniz rengi, istediğiniz tarzı ve istediğiniz ölçülerde kıyafet giyebilirsiniz. Dilerseniz tesettür giyim, dilerseniz açık giyim tercih edebilirsiniz. Yalnız şu noktaya dikkat etmekte fayda var;

Üniversitede Kıyafet Seçerken Neye Dikkat Edilmeli?​

Üniversitede kıyafet seçimi yaparken ilk olarak üniversite okuduğunuz şehrin demografik özelliklerini iyi bir şekilde analiz etmeniz gerekir. Bazı üniversite şehirlerinde zombi gözüyle size bakılabilir. Bu nedenden dolayı da daha uygun bir giyim beklenir.

Eğer, yurdunuz üniversiteye yakınsa hiçbir şekilde demografik özellikleri dikkate almanıza gerek kalmaz ancak yurt, şehir içindeyse toplum tarafından problem yaşayabilirsiniz. Eğer ‘’elalem ne der?’’ kaygınız yoksa yine dilediğinizi giyme hakkınız vardır. Bu sizin özgürlüğünüzdür.
 
Top