• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

WhatsApp Numara Gizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Yazalım

Yazalım bakalım
Moderatör
5 Mayıs 2021
484
32
497
İstanbul
WhatsApp numara gizleme işlemi yapmak için 2 yöntemden faydalanabilirsiniz. Bu yöntemler ise şu şekildedir;
  • Yöntem 1: Yeni Telefon Numarası Almak
  • Yöntem 2: Mevcut WhatsApp Telefon Numarasını Değiştirme
whatsapp-numara-gizleme-nasil-yapilir.jpg

Yöntem 1: Yeni Telefon Numarası Almak​

WhatsApp numara gizleme için yeni telefon numarası verecek farklı servis ya da uygulamalardan birini kullanabilirsiniz. Aramalar ya da SMS’ler geçici numara olarak kullanılır.

Bu hizmeti sağlayan birçok uygulamadan bazıları; Google Voice, Burner, Sideline ve Flyp gibi yazılımlarla WhatsApp numara gizleyerek mesaj atma işlemini başarabilirsiniz.

Yöntem 2: Mevcut WhatsApp Telefon Numarası Değiştirme​

• Adım 1: Uygulamayı açın ve sağ üst bölümde yer alan üç nokta sembolüne tıklayın. (IOS kullanıcılarında ‘’Ayarlar’’ kısmı olarak gözükür.)
  • Adım 2: Ekrana gelen sayfada profile göz atmak için üst bölümde bulunan ‘’Profil Görünümü’’ kısmına giriş yapın.
  • Adım 3: Açılan pencerede hizmete kayıt olmak için telefon numarası gözükecek. Düzenlemek için numara kısmına tıklayın.
  • Adım 4: Ekranın üst kısmında yer alan ‘’İleri’’ seçeneğini seçip ‘’Eski Telefon Numarası’’ kısmına yere şu an kullandığınız numarayı girin.
  • Adım 5: Alt kısımda yer alan yere ise alternatif numarayı yazın.
  • Adım 6: Ülke kodunuzu girip onayladıktan sonra geri çıkış yapın.

Not: Yukarıdaki adımları sırasıyla uyguladığınızda WhatsApp numara gizleme işlemini başarıyla gerçekleştirirsiniz. Artık numaranızı gizleyip mesaj atabilirsiniz.

WhatsApp Kişi Gizleme​

• Adım 1: İlk olarak WhatsApp kişi gizleme için uygulamayı açıp istediğiniz kişiyi bulun. ‘’Düzenle’’ seçeneğine tıklayın ve metin imlecini konumlandırın. Ardından ‘’ #.’’ simgesine tıklayın.
  • Adım 2: Telefon numarasını ‘’Düzenle’’ seçeneğine tıklayın.
  • Adım 3: Sayının başına ‘’+’’ sembolünü ekleyip değişiklikleri kayıt edin.

Not: Yapılan işlemler sohbeti gizlemez ve mesaj değişimlerini engellemez. Sadece istediğiniz kişiyi uygulama takviminde gizler.