• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

    Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

Yılbaşında Ailenizle Birlikte Oynayabileceğiniz 10 Oyun

Yazalım

Yazalım bakalım
Moderatör
5 Mayıs 2021
403
12
482
İstanbul
Yeni yıla nasıl girersek öyle gider diye bir inanış vardır. Bu inanış doğrultusunda sevdiklerimizle birlikte olacak şekilde planlar yaparız. Bu planları yaparken de bizi eğlendirecek oyunlar ararız. İşte bu oyunları sizler için derledik. İşte, evde oynanabilecek oyunlar;

yilbasinda-oynanabilecek-oyunlar.jpg

Evde Oynanan Oyunlar​


Aşağıda verdiğimiz oyunların genel özellikleri evde oynanıyo olması. Yılbaşında ailenizle daha mutlu zaman geçirmek için hazırladığımız yılbaşında oynanabilecek oyunlar listemize geçelim;

1. Tombala​

Yılbaşında aile ile oynanabilecek oyun dediğimizde aklımıza ilk olarak gelen şey tombaladır. Genellikle aile ve arkadaş ortamında oynanan tombala, kurada çekilen taşları bir kağıda yerleştirerek oynanıyor. Kurada çıkan taşın üzerindeki sayıya dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü taşı sayıya göre kağıda yerleştirmeniz gerekmekte. 7 den 70’e herkes oynayabilir, oynayışı çok basittir.

2. Scrabble​

Kelime oyunu olarak bilinen Scrabble, ülkemizde bir hayli popüler. Minik istakalar üstünde yer alan harflerle, kartonun üzerine anlamlı kelimeler yaratmanız gerekmektedir. Bu oyun sizi hem eğlendirirken hem de öğretme özelliğine sahiptir.

3. Uno​

Bu oyunu oynarken ailenizdeki kişilerle kavga etmemeye özen gösterin! Muhteşem bir oyun olan Uno, özel kartla oynanıyor. Üzerinde yer alan sayılara göre işlem yapılıyor. Ayrıntılı detaylar oyunun izlencesinde yer alıyor.

4. Jenga​

Eğer elinizin ayarına güveniyorsanız, bu oyun tam size göre! Bir nevi denge oyunu olan Jenga, tahtadan bloklar yapılarak oynanıyor. Kuleyi yıkmadan, alttan tahta çekmelisiniz. Çektiğiniz tahtayı üste ekleyerek devam edip, kuleyi yıkmamaya çalışacaksınız. Kuleyi yıkan oyunu kaybetmekte.

5. Tabu​

Bu oyunu oynamak için kalabalık bir ekibe sahip olmanız gerekiyor. Tabu oyununa ait özel kartlar bulunuyor. Bu kartların üzerinde çeşitli kelimeler var. Sizler bu kelime doğrultusunda ana kelimeyi anlatmaya çalışmalısınız. En çok kelimeyi anlatabilen grup oyunu kazanıyor.

6. Monopoly​

Emlakçılığı esas alan masa oyunudur. Oyunda zar atarak hamle sırası ve sayısı belirleniyor. Kişilere ait piyonlar vardır. Atılan zar çerçevesinde piyonunuzun denk geldiği yeri satın alabilirsiniz. Eğer aldığınız yere otel,konut gibi yerler dikerseniz, diğer kullanıcılar o kutucuğa geldiği zaman sizlere kira ödemek zorunda kalır. Bu oyuna benzer birçok oyun bulunmaktadır fakat bizim tavsiyemiz Monoply dir.

7. İsim Şehir​

Çoğumuzun yakından bildiği, geleneksel oyun olan isim ve şehir oyununu oynamak oldukça basittir. Çeşitli konu başlıkları belirleyerek (hayvan,şehir,bitki) oyuna başlayabilirsiniz. Bir harf belirliyorsunuz ve bu harf ile ilgili konu başlıklarından isimler buluyorsunuz. Oyun bu kadar basit.

8. Sessiz Sinema​

Saydığımız oyunların hiçbiri elinizde yoksa, fakat oyun oynamak istiyorsanız sessiz sinema tam size göre! Bu oyunda 2 gruba ayrılmanız gerekiyor ve konuşmadan anlatmak istediğinizi aktarmaya çalışmalısınız. Yanlışlıkla da olsa konuşan kişinin sırası geçer. En çok bilen takım oyunu kazanır.

9. Trivial Pursuit​

Eğer bilginize güveniyorsanız yılbaşında bu oyunu tercih etmelisiniz. Çünkü Trivial Pursuit, bilgi oyunudur. En fazla 6 kişi ile oynayabilirsiniz. Bu oyunda yarışacak tek şey bilginiz.

10. Twister​

Bu oyunda bir çark var ve o çarka göre hareket ediyorsunuz. Çarkta gelen renge, harekete göre yerde bulunan renkli kağıda elinizi ayağınızı koymalısınız. Twister’da vucudu esnek olan kazanır. Bu oyunda eğer verilen görevi yapamayıp düşerseniz elenmiş sayılırsınız. Oyun bireysel olarak oynandığı gibi grup şeklinde de oynanabilir.

Yılbaşında oynanabilecek oyunları sizlerle paylaştık. Önerilerimiz dahilinde eğlenirseniz ne mutlu bize. Yeni yılda sağlık, mutluluk ve bol kazanç sizlerle olsun…
 

Çok Okunan Konular

Top