• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

    Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

Yılmaz Özdil'den aşı gerçeği.

Gri

Lahmacun
Yönetici
23 Mart 2021
522
1
2.055
39
İstanbul, Çanakkale
dipsizforum.com
Video ve yazı için çok teşekkürler, Biontech konusunda aklında soru işareti olan herkes için faydalı olmuş.

Yılmaz Özdil videoda, bütün dünya Biontech almaya çalışırken biz neden Sinovac aldık, neden başlangıçta Sinovac'a mahkum kaldık diye soruyor ve Biontech almamız gerekliydi diyor.

Yazıda ise, Sinovac'ın sadece bir partisinde sorun olduğunu, o partinin akıbetini sorguluyor. Yani aşı gerçeği olarak söylediklerinde, aşı karşıtlığı olmadığı gibi, haklı bir Biontech övgüsü var.
 

Deepest

Deneyimli üye
Yönetici
23 Mart 2021
878
2.410
İstanbul
Benim aklıma şu geldi. aşı bizim gibiülkelerde deneniyor ve sonuçlara göre diğer ülkelerde farklı mı oluyor ?
 

Gri

Lahmacun
Yönetici
23 Mart 2021
522
1
2.055
39
İstanbul, Çanakkale
dipsizforum.com
Bilakis, politik durum nedeniyle en geç aşı temin eden ülkelerden biriyiz; özellikle Biontech en geç bize geldi. Faz 3'ü geçtikten sonra güvenle kullanılabilecek aşı, bize geldiğinde yaklaşık yarım milyar insan tarafından kullanılmıştı zaten. :)

Aşı karşıtları deneyleri de insanlara yanlış aktarıyor maalesef (sözüm aşı karşıtı propagandayı yayan kaynaklara); aşı deneyleri Nazilerin yaptığı deneyler gibi değil, ya da insanların haberi olmadan yapılmıyor. Gönüllü olanların bile tamamı deneyler için gerekli koşulları sağlamadığı takdirde deneye alınmıyor.

Yani kendin gidip gönüllü olduğunda bile deneye alınacağın kesin değilken, malum odaklar sanki küresel bir deney yürütülüyormuş gibi propaganda yapıyor.

Şimdi sana randevu alıyoruz. :D
 
Top