• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

    Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

Zombiler Gerçek mi? Gerçekleşmesi Mümkün mü?

Hannibal

Azimli üye
Deneyimli Üye
29 Temmuz 2021
116
0
Bir çok film ve dizide işlenen konulardan biri olan Zombi virüsü gerçek mi veya gerçekleşebilir mi?

Düşünceme göre bu mümkün. Biraz kurcalayınca insan beyninde de bulunan ancak evrimleşmemiş ve şu an için zombi olayını aktif hale getiremeyecek düzeyde bazı virüslerin olduğu söyleniyor. Ne kadar doğrudur bilemiyorum tabii ki ancak bilim adamları kurcalarken kurcalarken, bu virüsü aktifleştirir mi acaba kazara da olsa? Özetle, zombiler gerçek olabilir mi?

Bu arada bence, zombi virüsü bir şekilde yapıldı. Ancak antivirüsü yapılamadığından ve şuan virüsü yapanlar için de risk oluşturduğundan salmıyorlar diye düşünüyorum.
 

uykumvar

Müdavim üye
Deneyimli Üye
24 Mart 2021
351
850
31
İnsanın genetik yapısı çözümlendikçe yeni gelişmeler ve sorunlar çıkacak. Her gelişmeyle birlikte yeni sorunlar çıkıyor. Röntgenin radyasyon yayması felan gibi. Bunların da zombi gibi beyinsel kapasitesi düşmüş insanlara yol açması neden olmasın??
 

Gri

Lahmacun
Yönetici
23 Mart 2021
564
2
2.070
39
İstanbul, Çanakkale
dipsizforum.com
Düşünceme göre bu mümkün.Biraz kurcalayınca insan beyninde de bulunan ancak evrimleşmemiş ve şu an için zombi olayını aktif hale getiremeyecek düzeyde bazı virüslerin olduğu söyleniyor.Ne kadar doğrudur bilemiyorum tabii ki ancak bilim adamları kurcalarken kurcalarken, bu virüsü aktifleştirir mi acaba kazara da olsa?
Evrim sürecinde karşılaştığımız birçok virüsün genetik materyali DNA'mıza ekli durumda ama bu tekrar aktive olabilecekleri anlamına gelmiyor, sadece onlara karşı bağışıklık geliştirebileceğimiz kadarı, yani tanıtıcı bir kod parçası olarak mevcut.

Bu kod parçacıkları sadece beynimizde de yok, DNA içeren her hücremizde var. Dolayısı ile, içeriden gelebilecek bir tehdit söz konusu değil.

Dışarıdan gelebilecek bir tehdit ile zombiye dönüşebilir miyiz, ondan emin değilim çünkü beynin faaliyetlerinin önemli bir kısmı yaşamı sürdürmekle ilgili, yani beynin göreceği herhangi bir hasar, ölümcül olabiliyor.
 

Çok Okunan Konular

Top