1. Ana Sayfa
  2. Sağlığımız & Beslenme
  3. Kuyumcuda Kulak Deldirme Yapılıyor Mu? 2022 Fiyatları

Kuyumcuda Kulak Deldirme Yapılıyor Mu? 2022 Fiyatları

kuyumcuda kulak deldirme yapiliyor mu

Kuyumcuda kulak deldirme yapılmaktadır. Ortamın hijyenik olmasına ve işlemi nasıl gerçekleştirdiğine dikkat edilmesi gerekmektedir. Hijyenik olmayan ortamda kulak deldirme işlemini gerçekleştirirseniz iltihap ya da delinen bölgede şişme meydana gelebilir. Ayrıca kulak delimi işlemini her kuyumcu kabul etmemektedir.

Kuyumcuda Kulak Deldirme Fiyatları 2022

Kuyumcularda kulak deldirme fiyatları 2022 itibarıyla 50 ile 100 TL arasında değişmektedir. Nadiren de olsa iyi bir araştırma sonucu 15 liranın altında fiyatlara kulak deldirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz, fakat uyuşturmadan kulağı delebilirler.

Yeni Delinen Kulak Küpesi Ne Zaman Çıkartılır?

Yeni delinen kulak küpesini 6 ile 8 hafta boyunca çıkartmadan beklemeniz gerekmektedir. Özellikle ilk hafta çıkarırsanız kulağınızdaki delik kapanır ve yeniden deldirmek zorunda kalınabilir ve kulak tam iyileşmediği için enfeksiyon kapma riski bulunmaktadır. Enfeksiyon kaparsa iyileşmesi çok uzun süreceği için küpenin çıkarılmaması gerekmektedir. Ayrıca yeni küpenin yapışmaması için ara sıra oynatılmalıdır.

İlk zamanlar mutlaka gümüş ya da altın küpe takılması gerekmektedir. Başka küpe takılırsa enfeksiyon kapma ve acı çekme riski bulunmaktadır. Mutlaka değiştirilen ilk küpe altın ya da gümüş olması gerekmektedir.

İlginizi çekebilir: Eczanede Kulak Deldirme Fiyatı

Kuyumcuda Kulak Deldirme Ne Kadar?

Kuyumcuda kulak deldirme fiyatları 15 ile 40 lira arasında değişmektedir. Kulak deldirme işlemini gerçekleştirirken ortamın sağlıklı olmasına, kişinin eldiven taktığına ve maska taktığına emin olunması gerekmektedir.

Kulak Deldirme Çok Acır Mı?

Genellikle uyuşturucu spreyi ya da yumuşaması için krem kullanıldığı için acı hissi oluşmamaktadır. Sprey ya da krem kullanılmaz ise kısa süreliğine ağrı hissedilmektedir. İltihap riskine karşı eczanenin verdiği merhem mutlaka kullanılması gerekmektedir.

İltihap kaparsa iyileşmesi uzun süreceği gibi ağrı hissi de oluşturmaktadır. Bu tür sağlıksal problem yaşamamak için; ortamın hijyenik olmasına, ilk 6 ile 8 hafta küpenin çıkarılmamasına ve takacağınız küpenin altın ya da gümüş olmasına dikkat edilmedir.

İlgizini çekebilir: Eczanede Burun Deldirme Fiyatları

Kulak Deldirme Kaç Günde İyileşir?

Kulak deldirme yaklaşık olarak 1 ile 1.5 ay arasında iyileşme göstermektedir. Kulağın daha hızlı iyileşmesini sağlamak için en az alerjik reaksiyona geçen titanyum ya da 14 ayar altın alaşımlı olması gerekmektedir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Forum için içerik üretmekten büyük zevk alıyorum. İnsanlara faydam oldukça mutlu oluyorum. Açtığım konulara yorum yazarsanız çok mutlu olurum. :)

Yorum Yap