Sağlık Ocağı Kulak Temizler Mi?

Sağlık ocağında kulak temizlenir mi sorusunun cevabı, kısa ve net olarak hayır şeklindedir. Sağlık Ocağı ya da günümüzdeki adı ile Aile Sağlığı Merkezi, genel sağlık sorunlarına çözüm bulmak ve ona göre hastane bölümlerine sevk etmek için hizmet vermektedir.

Başka bir deyişle, kulak temizleme sağlık ocağı bünyesinde gerekli ekipmanlar bulunmadığı için mümkün değildir. Bazı Aile Sağlığı Merkezi kurumlarında doktorların inisiyatifine bağlı olarak gereken cihazlar veya kulak damlaları bulunsa da, bunlar tamamen istisnadır.

Kulak kiri temizleme işlemi için, hastanelerin veya özel sağlık merkezlerinin kulak burun boğaz bölümlerine başvurmanız sağlığınız için çok daha iyi olacaktır. Konusunda uzman olmayan kişilerin gerçekleştireceği kulak açma işlemleri, duyma kaybına varabilecek sonuçlara neden olabilir. Bu merkezlerde, kulak temizleme aleti ile kulağınız hızlı ve sorunsuz bir şekilde temizlenir.

Kulak Temizleme Damlası

Eczanede satılan kulak temizleme damlası olarak Oksibor önerilir. Oksibor kulak damlası, kulağınıza günde 3 kez 3 dakika boyunca 5 damla olarak tatbik edilir. Oksibor damla, herhangi bir yan etkiye sahip değildir ancak doktor kontrolünde kullanmalısınız. Oksibor kulak damlası, evde kulak temizleme için birebirdir.

Yorum Yaz