1. Ana Sayfa
  2. Sağlığımız & Beslenme
  3. Sambucol Nedir? Kara Mürver Faydaları

Sambucol Nedir? Kara Mürver Faydaları

sambucol kara murver faydalari

Sambucol, kara mürver meyvelerinden yapılmış bir besin takviyesidir. Eşsiz formülü, bağışıklık sisteminizi destekler. Kara mürverde doğal Flavonoidler, C Vitamini ve Çinko bulunmaktadır. Çocuklardan yetişkinlere kadar, Sambucol’un geniş ürün yelpazesi tüm ailenizin sağlığını  desteklemek için tasarlanmıştır.

Sambucol, soğuk algınlığı ve grip semptomlarının süresini kısaltmaya yardımcı oluyor. Ayrıca tıkanıklık, öksürük, boğaz ağrısı, burun akıntısı ve yorgunluk gibi soğuk algınlığı ve grip semptomlarının şiddetini de azaltıyor.

Sambucol’daki kara mürver, yaban mersininin doğal antioksidan kapasitesine sahiptir. Antioksidanlar, tüm vücut canlılığı için serbest radikallerin zararlı etkisini nötralize etmeye yardımcı olarak bağışıklık sistemini destekliyor.

Kara Mürver Nedir?

Mürver, Avrupa, Asya ve Kuzey Amerika’da yetişen bir meyve türüdür. Siyah, kırmızı ve mavi dahil olmak üzere birçok çeşidi vardır. Kara mürver en yaygın çeşitlerden biridir. Bu meyve, reçel, şarap, mürver suyu ve mürver şurubu yapmak için kullanılıyor.

Kara mürver, vücuttaki serbest radikallerle savaşan ve birçok farklı sağlık yararı sunan antosiyaninler ve flavanoller adı verilen güçlü antioksidanlarla doludur. Antioksidanlar, kalp hastalığına, yüksek tansiyona ve hatta kansere yol açabilecek zararlı iltihabı azaltabilir.

Antioksidanlar ayrıca bağışıklık sistemine güçlü bir destek sunarak istilacı mikroplarla savaşmaya ve sağlıklı kalmanıza yardımcı olur. Kara mürver, tüm meyveler arasında en yüksek antioksidan konsantrasyonlara sahiptir. Bu mucize meyve, sağlıklığımızı korumamıza yardımcı olmak için güçlü bağışıklık desteği sağlar.

1. Ne zaman kara mürver kullanmalı?

Sambucol ‘ü , özellikle kış aylarında kendinizi halsiz hissettiğinizde kullanabilirsiniz.

2. Günlük takviye olarak kullanabilir miyim?

Evet. Sambucol , on yıldan fazla bir süredir dünyanın dört bir yanındaki ülkelerde günlük besin takviyesi olarak kullanılmaktadır. Ancak, günlük olarak kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

3. Kara mürver çocuklar için güvenli midir?

Evet. Sambucol çocuklar için de uygundur. Dünya çapındaki birçok aileler tarafından sağlık takviyesi olarak kullanılmaktadır.

4. Sambucol hamilelikte kullanılabilir mi?

Kara mürver ekstresinin hamilelik ve emzirme döneminde kullanımı kesin olarak araştırılmamıştır. Tüm  besin takviyelerinde olduğu gibi, Sambucol da hamilelik ve emzirme döneminde dikkatli bir şekilde ve sadece doktorunuzun onayı ile alınmalıdır.

5. Herhangi bir yan etkisi var mı?

1992’de piyasaya sürülmesinden bu yana, Sambucol kullanımıyla bağlantılı olarak bildirilen önemli bir yan etki olmamış. Ancak doz aşımı yapmamaya her zaman dikkat edin.

6. Yapay tatlandırıcılar içeriyor mu?

Hayır. Sambucol, yapay tatlandırıcı yerine doğal olarak türetilmiş bir şeker ikamesi olan Sorbitol içeriyor.

7. Yapay renklendirici içerir mi?

Hayır  Sambucol ® ‘in koyu mor renkli siyah mürver doğal pigmentler gelir.

8. Koruyucu içerir mi?

Evet. Sambucol Original Formula, siyah mürverde bulunan flavonoidlerin doğal gücünü korumak için koruyucu sodyum benzoat içerir.

9.  Vejetaryenler ve veganlar için uygun mu?

Evet. Sambucol hayvansal kaynaklı hiçbir içerik içermiyor.

10. Sambucol nasıl saklanmalıdır?

Kaliteyi ve tazeliği korumak için ağzı kapalı olarak serin ve kuru, çocukların erişemeyeceği bir yerde saklayın.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Forum için içerik üretmekten büyük zevk alıyorum. İnsanlara faydam oldukça mutlu oluyorum. Açtığım konulara yorum yazarsanız çok mutlu olurum. :)

Yorum Yap