1. Ana Sayfa
  2. Diğer
  3. Sapyoseksüel Ne Demek? Sapyoseksüel Kadın Nedir?

Sapyoseksüel Ne Demek? Sapyoseksüel Kadın Nedir?

sapyoseksuel ne demek kisaca

Sapyoseksüel ne demek kısaca anlatırsak, kişinin sahip olduğu fiziksel özelliklerin yanında, entelektüel birikimi ve kültürel seviyesinin de çekicilik unsuru olmasıdır. Sapyoseksüel bireyler, zekanın en önde gelen cinsel çekicilik unsuru olduğunu düşünür.

Sapyoseksüel Nedir?

20. yüzyılın sonlarında ortaya çıkan sapyoseksüellik kavramı, Latince zeki ve bilge anlamına gelen sapiens (modern insan türü olan Homo Sapiens Sapiens tanımından hatırlayalım) ve cinsellikle ilişkili anlamına gelen sexual kelimelerinin birleşmesinden oluşmuştur.

Sapyoseksüel kişiler için, karşısındaki insanın konuşma tarzı, kullandığı kelimeler, mizah tarzı ve zekasını gösteriş tarzı çok önemlidir. Kişi, entelektüel birikim içeren / sergileyen davranışları erotik bulabilir. Sapyoseksüel kişiler, yetenek, zeka ve mizah yeteneği gelişmiş kişilerle yaşadıkları cinsellikten daha büyük bir haz alır.

Sapyoseksüel Kadın Nedir?

Sapyoseksüel kadın, erkeklerde fiziksel görünümün ötesinde, zeka ve bunun dışavurumuna dikkat eder. Fiziksel çekicilik onlar için de önemlidir ancak beynini yeterince çalıştıramayan ama vücut geliştirmeye gitmiş bir erkek, onlar için içi boş bir kabuk gibidir.

Sapyoseksüel kadın ne demek biraz daha açarsak, açık fikirli, öğrenmeye hevesli ve kendisini net bir şekilde ifade edebilen erkeklere aşık olma potansiyeli yüksek olan kadın demektir.

Sapyoseksüel Kimlerden Etkilenir?

Dışarıdan bakıldığında sapyoseksüel bir insanı anlayabilmek mümkün değildir. Ancak onunla konuşulduğunda, sözlerinden, hayata bakışından anlayabiliriz. Sapyoseksüel belirtileri şunlardır:

  • Geniş bilgi birikimine sahip entelektüel kişiler ilgi çeker.
  • Uzun saatleri alan siyasi, edebi, sanatsal tartışmalar büyük bir haz verir.
  • Aşkın belirtisi fiziksel özellikler değildir. Bir kişiye aşık olunacaksa o kişi akıllı ve zekidir, bilgi birikimi yüksektir.
  • Bireydeki zeka romantizmin en büyük dayanağıdır.
  • Cinsel haz dürtüsü mantıksal argümanları barındıran uzun, zeka dolu ve esprili sohbetlerle tetiklenir.
  • Entelektüel tavırlara sahip olunmuşsa uzun ve zekice gerçekleşen sohbetlerden keyif alınabiliyorsa
  • Kültür düzeyi hep yüksek ve geniştir.
  • Dili kullanırken bir işçi gibidir. Sözcükleri kullanımı normal birinden daha çok dikkati çeker.
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Forum için içerik üretmekten büyük zevk alıyorum. İnsanlara faydam oldukça mutlu oluyorum. Açtığım konulara yorum yazarsanız çok mutlu olurum. :)

Yorum Yap