Sugar Daddy Ne Demek? Sugar Baby Kime Denir?

Sugar Daddy ilişkisi, özellikle son yıllarda yaygınlaşan, zengin erkeklerin kendilerinden yaşça genç kadınlarla çeşitli hediyeler ve maddi destek karşılığında ilişki yaşaması durumudur. Sugar Daddy, yaşlı ve maddi durumu iyi erkek olurken, Sugar Baby ise, bu erkekle ilişki yaşayan genç kadını ifade etmektedir.

Sugar Daddy Kimlere Denir?

Sugar Daddy nedir, genel olarak orta yaşın üzerinde, maddi durumu oldukça iyi ve işinde başarılı erkeklere, onlara maddi fayda sağlayarak genç kadınlarla ilişkiye girdiklerinde verilen isimdir. Bu tanıma uyan erkekler, işlerinde başarılı oldukları için, özel hayatlarına yeterince vakit ayıramaz ya da hayatlarındaki öncelik daima iş olduğu için ikili ilişkilerinde başarısız olurlar.

Bu nedenle, istedikleri zaman görüşecekleri, onları mutlu ve cinsel açıdan güçlü hissettirecek genç kadınlara yönelirler. Çoğunlukla statüleri gereği hayat kadınları ile birlikte olamayacakları için, maddi imkanlarını kullanıp genç kadınlarla bir çeşit ilişki simülasyonu yaşamayı tercih ederler.

Bu tip ilişkilerde kendi isteklerinin uygulanmasını, güç ve kontrol arzularının gerçekleşmesini isterler. Yakınlık kurma becerisinin yoksunluğunu, bu tip tatminlerle bastırmaya çalışırlar.

Sugar Baby Nedir?

Sugar Baby, Sugar Daddy olarak nitelenen yaşça kendilerinden çok büyük erkeklerle maddi ilişkiye giren, genç kadınlara verilen isimdir. Yaşları çoğu zaman 25’in altındadır ve maddi durumu iyi olmayan öğrenciler Sugar Baby olmak istemektedir.

Sugar Baby olma isteğinin ardında prenses gibi davranılıp büyük maddi imkanlara kavuşmak olduğu kadar, çocukluk travmaları nedeniyle eksik olan baba figürünü yaşlı ve maddi açıdan güçlü bir erkek figürü ile tamamlama çabası da olabilir.

Sugar Daddy İlişkilerinde Cinsellik

Sugar Daddy ve cinsellik çok merak eidlen bir konudur. Bu ilişkilerde cinsellik şart değildir. Hatta, yurtdışındaki bazı Sugar Daddy – Sugar Baby eşleştirme sitelerinde, cinsellik konusu özellikle sakıncalı sayılmaktadır. Bu gibi sugar daddy ilanları, cinsellik istemediğini söyleyen erkek ve kadınlarla dolup taşıyor. Duygusal ve maddi yönü ağır basan ilişkiler daha çok talep görüyor.

Türkiye’de de, özellikle sosyal medyada sugar daddy nasıl bulunur ilanları her geçen gün artmaktadır.

Yaşlı Erkek – Genç Kadın İlişkisi

Her yaşlı erkek – genç kadın ilişkisi sugar daddy’lik olarak yorumlanmamalıdır. Her toplumda, yaşlı erkekler ve genç kadınlar sağlıklı ilişkiler kurabilmekte, birbirine aşık evlenebilmektedir. Hatta, çocuk sahibi olan birçok çift de vardır. Böyle çiftleri gördüğümüzde, her ne kadar aklımızdan ilk geçen sugar daddy tarzı ilişkiler olsa da, onları yargılamamalıyız.

Yorum Yaz