Tranko Buskas Nedir? Reçetesiz Alınır Mı?

Tranko Buskas ilacı depresyon, kaygı bozukluğu, duygu durum bozukluğu, panik atak gibi ruhsal rahatsızlıkların; mide, bağırsak ve kaslara yaptığı spazm etkisini ortadan kaldırma amacı ile ruhsal rahatsızlıklara yardımcı ilaç takviyesi olarak kullanılmaktadır. Tranko Buskas, ağrı ve spazmların geçmesine yardımcı olmaktadır. Kırmızı reçeteli ilaç kategorisindedir. Yan etkilerinin şiddetlenmesi ve ciddi boyutlara ulaşması durumunda ilacın kullanımının kesilip en yakın hastaneye gidilmesi gerekmektedir.

Tranko Buskas Ne İşe Yarar?

Tranko içinde hiyosin-N-butil bromid ve medazepam içeren bir ilaçtır. Bunlar etkin madde olarak ilacın içinde yer almaktadır. Turuncu renkten oluşan 20-40 kapsüllük kutularla satılmaktadır. Kas gevşetme etkisiyle spazm çözümleri için kullanılmaktadır.

Tranko Buskas, depresyon gibi ruhsal rahatsızlıkların fiziki etkilerini ortadan kaldırmak için kullanılmaktadır. Tranko Buskas anksiyeteye iyi gelir mi sorusu da sıklıkla sorulmaktadır. Tranko Buskas ilacı anksiyeteye tek başına iyi gelmemektedir. Ruhsal hastalıkların getirdiği kramp ve ağrıların çözülmesi için spazm çözücü olarak kullanılmaktadır.

Bu yüzden anksiyete Tranko Buskas ilacı ile tek başına tedavi edilmemektedir. Yardımcı ilaç kategorisinde kullanılmaktadır. Antidepresan Tranko Buskas ile birlikte tedavi edildiğinde en etkili sonuçlara ulaşılabilinmektedir. Antidepresan Tranko ile kullanıldığı zaman tedavi alanları şöyle sıralanabilmektedir;

  • Tranko Buskas, mide yanması tedavisinde,
  • Mide spazmı tedavisinde,
  • Ağrılı adetlerin geçmesi için,
  • Rahim spazmları tedavisinde,
  • Safra yollarında oluşan krampların tedavisinde,
  • Safra şişkinliği tedavisinde,
  • Bağırsak spazmlarının tedavisinde,
  • Geçmeyen, uzun süreli hıçkırıkların tedavisinde,
  • Kadınların üreme organlarında oluşan bazı hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Sağladığı yararlar açısından ilacın kullanımının hekim önerisi kapsamında gerçekleştirilmesine dikkat ve özen gösterilmelidir.

Tranko Buskas Kullanımı

Tranko Buskas ilacı kullanımı doktorun belirlediği dozajlarda yapılmalıdır. Genelde günde 3 defa yemeklerden önce aç karnına içilmektedir. Tranko Buskas ilacı yeterli miktarda su ile ağız yoluyla; çiğnenmeden, ezilmeden tam kapsül şekilde yutularak içilmektedir.

Tranko Buskas alkol ile kullanımı son derece zararlıdır. Bu yüzden birlikte kullanılmamalıdır. Kullanıldığı takdirde doktora danışmak gerekmektedir. Tranko Buskas ilacının hamile ve emziren kadınların da kullanmadan önce doktorlarına danışmaları gerekmektedir. Hamilelik döneminde ve emzirme döneminde bu tür ilaçlar bebek sağlığına zararlı olabilmektedir.

Böbrek ve karaciğer yetmezliği yaşayan hastaların doktorlarına danışarak kullanması gerekmektedir. Tranko Buskas ilacının karaciğer ve böbrek yetmezliği üzerindeki etkileriyle ilgili tıp dünyasında kesin veriler mevcut değildir. Bu konu ile ilgili araştırmalar devam etmektedir. Bu yüzden dikkatli kullanılması gerekmektedir. Doktor tavsiyesi dışına çıkılmamalıdır.

Tranko Buskas Yan Etkileri

Tranko Buskas yan etkileri ciddi olduğu ve geçmediği takdirde mutlaka en yakın sağlık kurum ve kuruluşuna hemen gidilmelidir. Gidilmemesi büyük sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Tranko Buskas ilacı; ağız kuruluğu, alerjik reaksiyonlar, kalp atım hızının değişmesi gibi yan etkiler barındırabilmektedir.

İlacın kullanımının aniden kesilmesi halsizlik, uyku bozukluğu sinirlilik, canlı rüyalar görme, kafa karışıklığı gibi olaylara sebebiyet verebilmektedir. Bu yüzden ilaç kullanımının bırakılmasının doktor kontrolünde yapılması son derece önemlidir.

Tranko Buskas Reçetesiz Alınır mı?

Tranko Buskas ilacının reçetesiz satılıp satılmadığı; ruhsal hastalık sonucu oluşan krampların tedavisini olmak isteyen hastalar tarafından merak edilmektedir. Tranko Buskas reçete ile satılan bir ilaçtır. Reçetesiz temin edilmesi mümkün değildir. Reçetesiz şekilde merdiven altı üretim yapan ve satan yerlere itibar etmemek gerekmektedir.

Tranko Buskas ilacı kırmızı reçeteli ilaçlar grubuna dahildir. Tranko Buskas ilacı bağımlılık yapabilen bir ilaçtır. Bu yüzden doktor kontrolünde ve önerisinde, doktorun belirlediği dozaja uyum sağlayarak içmek gerekmektedir. Doktor kontrolünde içildiğinde bağımlılık yapma etkisi azalmaktadır.

Tranko Buskas Fiyat

Tranko Buskas kullananlar, bu ilacı eczanelerden reçete ile 17,54 TL fiyatla temin edebilir.

Yorum Yaz